2019-12-08

„Ślad” - odcinek 92: „Zgadzam się na gwałt”

0

Studentka Maria Czernicka zostaje znaleziona martwa w parku. W trakcie śledztwa okazuje się, że na kilka dni przed śmiercią dziewczynę ktoś zgwałcił, ale z jakiegoś powodu nie zwróciła się o pomoc do policji. Śledczy znajdują telefon ofiary morderstwa, na którym zarejestrowana jest scena gwałtu - dokonana przez jej chłopaka…

Podczas przesłuchania młody człowiek przyznaje, że scena gwałtu w klubie nocnym została ukartowana wspólnie z Marią, która miała tym nagraniem szantażować ojca chłopaka i wyłudzić od niego pieniądze za milczenie.

- Według wyników sekcji zwłok, Czernicka trzy dni przed śmiercią została zgwałcona - przesłuchuje go Lisowski.
- Tylko co ja mam z tym wspólnego? - mężczyzna próbuje wymigać się od zarzutów.
- Chyba pan nie będzie zaprzeczał, że odbył pan stosunek z nią w tamtym klubie - mówi ze spokojem, pokazując wyniki badań DNA.
- No dobra, zrobiliśmy to raz, za obopólną zgodą - tłumaczy się i ujawnia również notatkę napisaną własnoręcznie przez Czernicką, na której znajduje się… pisemna zgoda na gwałt.

Podejrzenie o morderstwo pada na ojca chłopaka, który akurat zjawia się w Centralnym Wydziale Śledczym razem ze swoim adwokatem. Robią awanturę Różańskiej o to, że zatrzymano jego syna. Szefowa CWŚ wyjawia mężczyźnie, jaki materiał dowodowy został zebrany i zarzuca mu, że próbował przekupić denatkę, aby ta nie zgłaszała sprawy na policję. Sugeruje także, że być może to on zabił dziewczynę.

Jednak i ten trop okazuje się fałszywy. Kto wobec tego zabił Marię i dlaczego?

Ślad w niedzielę o godz. 23:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ślad”: Co wydarzy się w nowych odcinkach? Oglądaj!

Komentarze
© Polsat 2020