2019-11-21

„Przyjaciółki” - odcinek 169: Chwilowe uwolnienie

0

Patrycja decyduje się na poważny krok. Zrywa z Wiktorem i wyprowadza się z domu. Sebo oferuje jej swoją pomoc. Pakują walizki i razem z dziećmi jadą do hotelu. Tam dochodzi do wypadku i mała Klara trafia do szpitala z obrażeniami narządów wewnętrznych. Czy jej życie jest zagrożone?

Po wypadku samochodowym Mikołaj przebywa u Seby. Kiedy chłopiec tęskni za mamą, przywozi go do szpitala. Tam spotyka Wiktora, który na wstępie mu grozi. - Nie wiem, kim jesteś, ani co tutaj robisz. Patrycja nie chciała mi powiedzieć, ale mnie to nie interesuje. Trzymaj się od niej z daleka. Patrycja wystarczająco wycierpiała. Zostaw ją w spokoju, nie mieszaj się w to - zastrasza mężczyznę, ukazując tym samym swoją zazdrość o byłą żonę.

Ordynator szpitala, w którym odbywa staż Hania, jest zauroczony jej mamą. Poznali się na domówce u Maksa i od tamtej pory nie może przestać o niej myśleć. Postanawia zaprosić Ingę na randkę. Ta podejmuje próby wymigania się od spotkania, ale bezskutecznie. Inicjatywę przejmuje nastolatka. Według niej Edward to całkiem niezła partia dla matki. - Przecież on jest fajny... dla ciebie. Jest dobrze ustawiony - stwierdza dziewczyna.

Zuza orientuje się, że Igor nie oddał jej zapasowych kluczy od mieszkania. Zmienia zamki w drzwiach, nie mając pojęcia, że ten śpi u niej na poddaszu. Kiedy zostaje sama w domu, wychodzi jej naprzeciw i chce dokończyć to, co zaczął jakiś czas temu... W odpowiednim momencie pojawia się Jasiek. Widząc przez okno, co dzieje się w środku, rozbija je donicą i płoszy intruza. Czy ta sytuacja zbliży do siebie małżeństwo?

Patrycja jedzie do kliniki, aby odebrać wyniki badań DNA. Okazuje się, że Wiktor nie jest biologicznym ojcem Klary. Inga i Anka podpowiadają przyjaciółce, żeby skontaktowała się z byłym mężem Wiki, bowiem dziecko może potrzebować przeszczepu nerki. Po rozmowie z Adamem zaczyna podejrzewać, że Wiktoria mogła mieć trzeciego partnera.

Kto jest ojcem Klary? Czy Hania podkochuje się w Maksie? Jak Zuza poradzi sobie z kolejną traumą związaną z Igorem?

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Małgorzata Socha: Inga i Andrzej to zabawna konfiguracja
Magdalena Stużyńska-Brauer o uzależnieniu Anki
Anita Sokołowska: Zuza? Co bym zmieniła w jej życiu...

Komentarze