2019-11-14

„Nasz nowy dom” - odcinek 163: Lisie Kąty

0

Pani Bogusława i jej dwie córki mieszkają w katastrofalnych warunkach. Bez bieżącej wody, z toaletą na zewnątrz. Dom ogrzewa stary, dziurawy piec, a na dachu zamontowany jest rakotwórczy eternit. Wszystko się zmienia, gdy Katarzyna Dowbor i jej niezawodna ekipa podejmują decyzję o remoncie!

Oglądaj Nasz nowy dom online na IPLA.TV.

Lisie Kąty to niewielka wieś w pobliżu Grudziądza. Na uboczu, na leśnej polanie stoi stary dom wielorodzinny, którego część zajmuje pani Bogumiła wraz z córkami: piętnastoletnią Martą i trzynastoletnią Justyną. Mąż pani Bogumiły zmarł niedawno po ciężkiej chorobie. - Zmarł rok temu. Nasze małżeństwo nie było najlepsze - opowiada kobieta. - Mama miała ciężkie życie z tatą - stwierdza jedna z jej córek, jednak dodaje, że mimo wszystko bardzo kochał swoje dzieci. Mężczyzna miał trzy udary i nowotwór. Kilka lat temu okazało się też, że Justyna jest chora na młodzieżowe idiopatyczne zapalenie stawów i otrzymała orzeczenie o niepełnosprawności. Dzisiaj, aby utrzymać rodzinę, pani Bogusia pracuje jako opiekunka osób starszych. Córki troszczą się o mamę, bo wiedzą, że ona zrobiłaby dla nich wszystko.

Dziewczyny świetnie się uczą. Niestety warunki, w których żyją, są tragiczne. - Są beznadziejne, tu się bardzo trudno żyje - uważa bohaterka odcinka. - Najgorzej jest z myciem się - dodaje jej córka. Wodę do domu trzeba nosić ze studni na podwórku, nie ma tu łazienki ani kanalizacji. Wszystko wymaga podgrzewania wody na piecu i używania misek. - W tym piecu jest dziura - opisuje swoje warunki mieszkaniowe Justyna. Dom ocieplany jest dwoma starymi piecami, a na dachu leży rakotwórczy eternit. - Tak naprawdę mieszkamy w jednym pokoju - kwituje dziewczyna.

Odmieniony dom dla tej rodziny zaprojektuje Martyna Kupczyk. To nowa nadzieja dla tych wspaniałych dziewczyn! Tymczasem jadą na wymarzone wakacje. Kiedy beztrosko odpoczywają, odwiedza je Martyna, żeby pokazać film z postępem prac na budowie. Taki film zawsze wzbudza wielkie emocje. - O Boże! O Matko Najświętsza! - woła pani Bogusia. - Będzie lepiej i to mnie właśnie pociesza - patrzy z uśmiechem na przyszłość Justyna.

Gdy w Lisich Kątach praca wre, architekt zabiera mamę dwójki wspaniałych córek do centrum SPA. To pierwszy raz pani Bogumiły w takim miejscu. Pod okiem specjalistki może się całkowicie zrelaksować i zapomnieć o problemach. - Ja myślałam, że jestem w niebie! Rewelacja! - zachwyca się kobieta. Taki odpoczynek po prostu się jej należał.

Tymczasem Martyna spełnia wielkie marzenie Marty, która zawsze chciała poznać osobiście najpopularniejszą youtuberkę wśród polskich piosenkarek. Dzięki niej zaczęła interesować się grą na ukulele. To Magda Bereda. - Gdy ją zobaczyłam, moje nogi się ugięły - opowiada o spotkaniu. - Wydarzyło się coś pięknego - mówi influencerka. Oczywiście, znalazł się też czas na wspólną grę na instrumencie. Tego dnia Marta nigdy w życiu nie zapomni.

Sala taneczna to miejsce niespodzianki, którą Martyna Kupczyk zaplanowała dla Justyny. Córka pani Bogumiły będzie mogła odbyć lekcję zumby, czyli połączenia tańca i fitnessu. Wszystko pod okiem profesjonalnego instruktora. - Nauczyliśmy się kroków podstawowych, połączyliśmy to w jedną całość i stworzyliśmy układ - opowiada Paweł, trener. Po nauce przyszedł czas na pokaz przed innymi osobami. Justyna świetnie sobie radzi. - Nauczyłam się bardzo wielu rzeczy od pana Pawła, może zostanę kiedyś instruktorem? - zastanawia się nastolatka.

Liczna grupa przyjaciół przyszła pomóc w porządkowaniu terenu budowy. Jak zwykle każda życzliwa para rąk jest na wagę złota. - Jesteśmy tu, by pomóc Bogusi. Chcemy jej upiększyć dom. To wszystko dlatego, że to jest wspaniała rodzina - mówi pani sołtys sołectwa Mokre. Z kolei strażacy z OSP zbudowali budę dla czworonożnego przyjaciela naszych bohaterów i postawili ogrodzenie.

Po pięciu dniach wytężonej pracy na budowie mieszkańcy mogą wreszcie zobaczyć swoje nowe lokum. Czy jak zwykle poleją się łzy radości? Co powiedzą dzielne dziewczyny? Jak zmieni się ich życie?

Nasz nowy dom w środę i czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Nasz nowy dom” jesienią dwa razy w tygodniu
Katarzyna Dowbor: Jesienią będzie masa niespodzianek!

Komentarze
© Polsat 2020