2019-11-07

„Przyjaciółki” - odcinek 167: Na przekór wszystkiemu

0

W życiu dziewczyn nie jest kolorowo, ale jak zwykle starają się wzajemnie wspierać. Zuza zostaje zwolniona z pracy, a Patrycja nakrywa Wiktora na zdradzie. Inga natomiast zastanawia się, czy powinna nadal spotykać się z Maksem. Mimo życiowych tragedii przyjaciółki próbują się odstresować i wybierają się na pokaz fryzjerski!

Zuza i Dagmar szukają pracy. Niestety bezskutecznie. Okazuje się, że ze względu na przekręty w banku, w którym uprzednio pracowali, nie mają szans na zatrudnienie w branży finansowej. Wystawiono im „wilczy bilet” i zastanawiają się nad zmianą obszaru zawodowego.

- Jesteśmy na czarnej liście? To chcieliście nam powiedzieć? Co za tchórzostwo! Chyba wiecie, jak jest! Fachowcy są odsuwani od decyzji i nie mają pojęcia, co robi zarząd zatrudniony po znajomości… Ja informuję, że nie będę nikogo przepraszać i nie będę nikomu wchodziła w tyłek. Znam swoją wartość. Nie muszę pracować w banku! - wykrzykuje wyraźnie zdenerwowana Zuza, paląc za sobą mosty.

Inga pod wpływem ostatniej rozmowy z Maksem rozmyśla, czy powinna mieć jeszcze jedno dziecko. Coraz poważniej rozważa jego propozycję. Nie do końca jest do tego przekonana, więc postanawia przeprowadzić badanie społeczne. Zauważa, że Hania i Marysia nie chcą mieć rodzeństwa. Starsza córka nawet grozi wyprowadzką! Kiedy żali się swojej przyjaciółce, ta nakierowuje ją na zupełnie inny tok myślenia. Czy Inga zdecyduje się zostać mamą po raz trzeci?

Sebo niespodziewanie przylatuje do Warszawy. Spotyka się z Patrycją na niezobowiązującą kawę. Wspólnie odwiedzają kilka knajp i wspominają czasy, kiedy razem pracowali. Fryzjer motywuje kobietę, aby w końcu rozwinęła skrzydła i nie marnowała swojego talentu w osiedlowym zakładzie. Ta, mimo że bardzo próbuje skupić się na rozmowie, nie potrafi. Ciągle myśli o zdradzie Wiktora. Kiedy otrzymuje nowe dowody od detektywa, postanawia odwiedzić byłego męża w hotelu. Tam zastaje go w towarzystwie Kaliny.

Maria informuje syna, że znalazł się kupiec na działkę po babci. Prosi, aby pojechał i dokonał transakcji. Ten nie od razu, ale się zgadza. Zabiera ze sobą Stasia. Początkowo oboje nie są zachwyceni z tego powodu, ale będąc już na miejscu, zaczynają dostrzegać zalety życia na wsi. Ten jeden wieczór bardzo ich do siebie zbliża. Postanawiają nie sprzedawać ziemi, ale postawić na niej dom.

Czy Zuza wniesie pozew o rozwód, a Anka przeprowadzi się na wieś? Co postanowi Patrycja w związku z propozycją Seby? Kiedy Inga poważnie porozmawia z Maksem?

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Małgorzata Socha: Inga i Andrzej to zabawna konfiguracja
Magdalena Stużyńska-Brauer o uzależnieniu Anki
Anita Sokołowska: Zuza? Co bym zmieniła w jej życiu...

Komentarze
© Polsat 2020