2019-10-17

„Przyjaciółki” - odcinek 164: Godzina prawdy

0

Po śmierci Frania relacje rodziny Strzeleckich są bardzo napięte. Anka próbuje wrócić do poprzedniego życia i wychodzić częściej do ludzi. Paweł natomiast uważa, że silenie się na normalność po takiej tragedii jest bez sensu. Nie ma zamiaru ułatwiać domownikom zadania i nieustannie doszukuje się jakichś problemów.

Julka zaczyna nową pracę w redakcji. Na biznesowym spotkaniu poznaje przystojnego pisarza. Ten nie może od niej oderwać wzroku. Od słowa do słowa zaprasza ją na randkę. Potem odwozi do domu, a tam poznaje Pawła, który na wstępie robi córce awanturę. Anka próbuje interweniować i zabiera Julkę na rozmowę, tłumacząc zachowanie męża. To sprawia, że dziewczyna postanawia zawalczyć o swoje życie uczuciowe. Idzie do restauracji, w której pracuje Antek i wykłada kawę na ławę. - Wiesz, przechodzę teraz przez taki okres w swoim życiu, że nie do końca jestem w nastroju na schadzki. Pół roku temu zginął mój brat i teraz moi rodzice są jak zombie. Ciężko jest mi z nimi wytrzymać i ze samą sobą też mi jest ciężko wytrzymać. A to jest Oliwier, mój synek i to przez niego nie śpię po nocach. Chcesz ze mną być? - obnaża całą prawdę przed człowiekiem, którego tak naprawdę nie zna. Jak rozwinie się relacja tych dwojga?

Inga zauważa, że Hania zbyt często korzysta z internetu. Wirtualne relacje stały się dla niej ważniejsze od tych realnych. Podkrada jej telefon, aby dowiedzieć się czegoś więcej o własnym dziecku. Zauważa, że ta wymienia tajemnicze wiadomości z nieznajomą. - Mamo! Ingerujesz w moją prywatność! - łapie ją na gorącym uczynku dziewczyna. - Nie, tylko po prostu... chciałam wiedzieć czym się interesujesz - żałośnie broni się Inga.

Jasiek dochodzi do wniosku, że nie może dłużej pracować z dala od rodziny. Ku radości Zuzy postanawia przenieść biznes do Warszawy. Przeraża go, że kobieta pod jego nieobecność mogłaby spotykać się potajemnie z Igorem. Popada w paranoję, czego nie ułatwia fakt, że znajduje w sypialni koszulkę swojego brata. - Słuchaj, czy to znaczy, że ten szmaciarz pałętał się też po naszej sypialni? - wybucha rozdrażniony. - Naprawdę teraz chcesz o tym rozmawiać? W domu jest bałagan. Pani Marylka jest chora, a dzieci już dawno powinny być w klubiku. A ja w pracy! Mam tak codziennie, więc proszę cię, pomóż mi! - stara się uspokoić męża Zuza. - Nie narzekaj, przecież miałaś ostatnio męskie wsparcie - kwituje Jasiek. Kiedy w końcu jej odpuści?

Wiktor ostrzega Patrycję, aby nigdy więcej nie używała dzieci w swoich zagrywkach. Ta ma dosyć ciągłych kłótni. Pierwsza wyciąga rękę na zgodę, robiąc dla ukochanego romantyczną kolację. Niestety sielanka nie trwa długo. Znajduje w jego rzeczach podejrzany paragon z hotelu. Domyśla się, że ten ma romans... Wynajmuje prywatnego detektywa, aby rozwiał wszelkie wątpliwości.

Czy Wiktor faktycznie ma romans? Jak Jasiek zareaguje na wieść o tym, że Igor chciał skrzywdzić Zuzę? Kiedy Paweł przestanie wyżywać się na swojej rodzinie?

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Małgorzata Socha: Inga i Andrzej to zabawna konfiguracja
Magdalena Stużyńska-Brauer o uzależnieniu Anki
Anita Sokołowska: Zuza? Co bym zmieniła w jej życiu...

Komentarze
© Polsat 2020