2019-09-25

„Zawsze warto” - odcinek 4: Niepozamykane sprawy

0

Ada wpada w kolejne tarapaty. Przyjeżdża do kancelarii, w której pracował niegdyś Marek i spotyka tam... byłego klienta, Witolda Wardeckiego. Przykre wspomnienia brutalnego pobicia przez mężczyznę wracają. Zaskoczony obecnością prostytutki w swoim gabinecie wpada w szał, rzucając w jej kierunku siarczyste groźby. Czy dziewczynie uda się kiedykolwiek od niego uwolnić?

Oglądaj serial „Zawsze warto” online na IPLA.TV.

Policja zgarnia Adę spod szkoły Doriana i odwozi na komisariat. Dziewczyna nie przyznaje się do udziału w napadzie. Chce zeznawać wyłącznie w obecności swojego adwokata, Marka. Ten niezwłocznie przybywa jej na ratunek i ponownie wyciąga z opałów. Kiedy wreszcie przeszłość przestanie się za nią ciągnąć i Michalska uporządkuje swoje skomplikowane życie?

Łukasz nie zjawia się na badaniach kontrolnych swojej żony w szpitalu, mimo wcześniejszych obietnic. Ma jedynie nadzieję, że zrobi ona rekonstrukcję piersi i znowu będzie pełnowartościową kobietą. Po wizycie u lekarza Dorota niespodziewanie spotyka Martę w kawiarni. Od słowa do słowa zaczyna się jej zwierzać. - Mąż nie chce, żebym pracowała - otwiera się przed prawniczką. - On nie chce. A ty? - dopytuje zaciekawiona. - Ja się czuję dobrze. W końcu jestem potrzebna nie tylko w domu - szczerze odpowiada Dorota. Czy Marta przekona ją, aby nie podejmowała pochopnych decyzji i zadbała w końcu o siebie?

Marta w samotności upija się w domu. Aby choć na chwilę zatrzymać tęsknotę za byłym mężem, wychodzi do klubu. Dziwnym zbiegiem okoliczności spotyka tam Jerzego Zajdla, który od początku znajomości nie ukrywa, że prawniczka wpadła mu w oko. Po kilku drinkach zaciąga ją do swojego mieszkania... Co wyniknie z tej znajomości?

Michalska spotyka się ze swoim bratem. Okazuje się, że jest jednym z bandytów ze stacji benzynowej. Mimo ryzyka postanawia go ostrzec. - W co ty się wpakowałeś? - karci Krystiana za udział w przestępstwie. - Skąd ja mogłem wiedzieć, że on ma prawdziwe naboje, przecież to miał być tylko straszak. Ten debil do tego był naćpany. To miała być krótka, szybka robótka - odpowiada roztrzęsiony chłopak. - Ale mają cię na monitoringu, rozumiesz? Wyślą list gończy. Dlaczego byłeś takim debilem? - ze łzami w oczach potępia jego zachowanie Ada.

Jak potoczą się dalsze losy głównych bohaterek serialu „Zawsze warto”? Czy znajomość Marty i Jerzego przerodzi się w coś głębszego, a Dorota w końcu zatroszczy się o siebie? Kiedy Ada przestanie komplikować życie sobie i innym?

Zawsze warto w środę o godz. 21:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Katarzyna Zielińska: Czerpię siłę z nowej roli w „Zawsze warto”
Julia Wieniawa: „Zawsze warto” walczyć o siebie
Weronika Rosati o swojej postaci w serialu „Zawsze warto”

Komentarze
© Polsat 2020