2019-07-27

Kto jest kim w serialu „Ultraviolet”? Sylwetki postaci

0

Poznajcie bohaterów kryminalnej produkcji o detektywach-amatorach. Każdy z nich jest inny, każdy ma różną historię i całkowicie odmienne życie. Łączy ich jednak jedno - wspólny cel. W ramach internetowej grupy Ultraviolet dochodzą sprawiedliwości w sprawach, w których policja okazała się opieszała lub bezskuteczna. Jacy są członkowie tytułowego Ultravioletu?

Ola Serafin (Marta Nieradkiewicz)
Trzydziestolatka, która do niedawna mieszkała z swoim mężem w Londynie. Pewne życiowe sytuacje zmusiły ją jednak do powrotu do rodzinnej Łodzi. Na co dzień pracuje jako kierowca taksówki i mieszka ze swoją matką, z którą ma cierpkie relacje. Dołącza do grupy „fioletowych”, gdy policja zamyka śledztwo w sprawie rzekomego samobójstwa, którego Ola była świadkiem. Od tamtej pory w pełni angażuje się w sprawy, które trafiają do Ultravioletu i śmiało wchodzi w drogę policji.

Michał Holender (Sebastian Fabijański)
Komisarz wydziału dochodzeniowego w Łodzi. Uważa Olę i jej działania dochodzeniowe za szkodliwe i amatorskie. Prosi ją wielokrotnie o to, żeby nie wtrącała się w sprawy policji. Stara się ją zbywać, odsuwać od śledztw. Ultraviolet - jak sam o nim mówi - uznaje za „bandę idiotów z internetu”, jednak kiedy poczynania Oli zaczynają owocować nowymi, dotąd nieodkrytymi śladami i poszlakami, Michał zaczyna ufać członkom tej grupy i korzysta z ich pomocy.

Henryk Bąk (Marek Kalita)
Wieloletni przyjaciel Oli Serafin. Poznał ją, gdy miała trzynaście lat. Wtedy w wypadku samochodowym zginął jej ojciec, a Henryk konsultował tę sprawę jako rzeczoznawca. Od tego czasu, mężczyzna stara się zastąpić jej ojca. Jako ekspert współpracował niegdyś z policją. Dziś mocno wspiera Olę i grupę Ultraviolet w działaniach zmierzających do odkrycia prawdy. W przeciwieństwie do „fioletowych” jest zwolennikiem „analogowych” rozwiązań.

Anna Serafin (Agata Kulesza)
Matka Oli, wykładowczyni uniwersytecka, która nie może od dłuższego czasu pozbierać się po stracie syna i męża. Wszystko ukrywa pod maską obojętności i… bólu biodra po operacji. Kłóci się z Olą, zarzuca jej nieodpowiedzialność, naiwność i lekkomyślność. Jako matka bardzo lubi udzielać córce dobrych rad, z których dziewczyna i tak nie korzysta. Początkowo bardzo sceptycznie podchodzi do spraw i działań Ultravioletu, jednak z czasem nieco zmienia zdanie na ten temat.

Waldemar Kraszewski (Bartłomiej Topa)
Szef wydziału dochodzeniowo-śledczego komendy policji w Łodzi. Niezwykle surowy formalista, który za wszelką cenę próbuje udaremnić działania Ultravioletu, a w szczególności Oli Serafin. Przed laty prowadził sprawę morderstwa brata głównej bohaterki. Do dzisiaj Ola nie może mu wybaczyć, że działania, które doprowadziły do śmierci jej brata, komisarz sklasyfikował jako tzw. obronę konieczną. Kraszewski jednak sprawę zamknął i już nigdy nie zamierza do niej wracać.

Beata Misiak (Magdalena Czerwińska)
Policjantka, partnerka ze służby Michała Holendra. Niewiele wiadomo o jej życiu prywatnym, ponieważ jest niezwykle tajemniczą osobą. W działaniach zawodowych jest bezkompromisowa i stanowcza. Podobnie jak inni policjanci z wydziału jest przeciwniczką działań „fioletowych”. Wkrótce jednak okazuje się, że i ona doceni - choć w niewielkim stopniu - pomoc Ultravioletu.

Tomek Molak (Michał Żurawski)
Najbardziej zaangażowana osoba w grupie Ultraviolet. Nigdy nie odpuszcza, pracuje nad sprawami nawet w… pracy. Jest wręcz uzależniony od rozwiązywania zagadek kryminalnych. Jego zdaniem „fioletowi” widzą więcej niż „niebiescy”. Sam próbuje od 16 roku życia rozwikłać sprawę śmierci dziewczyny, na której zwłoki się natknął. Policja wówczas uznała, że kobieta popełniła samobójstwo. Tomek uważa inaczej. Obiecał sobie, że rozwikła tę sprawę.

Piast Kołodziej (Viet Anh Do)
Jeden z najbardziej tajemniczych członków Ultraviolet. Na początku nie wiemy nawet jak wygląda. Dopiero po pewnym czasie ściąga z siebie elektroniczną maskę. Piast uchodzi wśród „fioletowych” za komputerowego geniusza, bo kiedy potrzebna jest pomoc informatyczna lub trzeba kogoś namierzyć, zawsze można na nim polegać. Kocha nowe technologie i może o nich opowiadać godzinami, co nie raz przydaje się podczas śledztw.

Kto jest Twoim ulubionym bohaterem serialu?

Ultraviolet we wtorek o godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Serial „Ultraviolet” od 30 lipca w Telewizji POLSAT

Komentarze