2019-07-03

Serial „Ultraviolet” od 30 lipca w Telewizji POLSAT

0

Losy detektywów z internetu dla fanów kryminału i wielbicieli nowych technologii. Nowe czasy wymagają nowych metod operacyjnych. Policja zdaje się jednak nie nadążać za rzeczywistością. Na szczęście jest grupa samozwańczych detektywów, którzy znakomicie odnajdują się w przestrzeni wirtualnej, znają techniczne nowinki i potrafią skutecznie wspomóc wymiar sprawiedliwości. W jaki sposób? Właśnie o tym jest serial „Ultraviolet”!

Wszystko zaczyna się od Aleksandry Serafin. Dziewczyna chce na własną rękę odnaleźć sprawcę tragedii, której była świadkiem. Według policji było to samobójstwo, ale Ola nie godzi się na taką wersję wydarzeń. Widziała i wie coś więcej. A może tylko się jej wydawało? Przyłącza się do grupy detektywów, którzy działają w internecie i próbują rozwikłać sprawy, z którymi nie radzi sobie wymiar sprawiedliwości. Czy ich metody okażą się skuteczne?

Do napisania „Ultravioletu” zainspirowała scenarzystów książka autorstwa Deborah Halber „The Skeleton Crew”. Serialowe historie wzbogacają także osobiste przeżycia Wendy West, która jest jednocześnie jednym z producentów wykonawczych tej produkcji.

W pierwszoplanowej roli Marta Nieradkiewicz, której partneruje plejada polskich gwiazd, m.in.: Sebastian Fabijański, Agata Kulesza, Marek Kalita, Bartłomiej Topa, Magdalena Czerwińska, Paulina Chapko, Karolina Chapko, Viet Anh Do, Michał Żurawski, Anna Dereszowska, Bartosz Gelner czy znani z produkcji Polsatu Mateusz Damięcki („W rytmie serca”) i Patryk Pniewski („Pierwsza miłość”).

Za reżyserię odpowiadają Jan Komasa i Sławomir Fabicki. W produkcję zaangażowani byli także twórcy amerykańscy: wspomniana Wendy West („Dexter”, „Czarna lista”) oraz Barry Josephson („Kości”, „Zaczarowana”, „Bardzo Dziki Zachód”).

„Ultraviolet” od wtorku, 30 lipca, w Telewizji POLSAT.

Komentarze