2019-04-11

„Ślad” - odcinek 55: Ogień i zniszczenie

0

We Wrocławiu ktoś podpala samochody. Piroman zawsze działa w ten sam sposób - oblewa je benzyną, a kiedy płoną, podpisuje się na ścianie pseudonimem „FireMn28”. Śledztwo utrudnia fakt, że ma wielu naśladowców. Czy sprawa zostanie wyjaśniona? Funkcjonariusze CWŚ namierzą w końcu właściwego przestępcę?

Grasujący w mieście piroman jest odpowiedzialny za serię podpaleń samochodów. W pożarze jednego z nich ginie młody człowiek. W związku z tym policja poszukuje sprawcy coraz intensywniej. Czy uda się wyprzedzić jego kolejny ruch, skoro wiadomo, że w każdym z sześciu dotychczasowych podpaleń schemat działania był zawsze taki sam?

- Dzisiaj rano w trakcie patrolu w okolicach opuszczonej budowy znaleźliśmy ciało niezidentyfikowanego młodego mężczyzny - referuje inspektor Różańska. - Nad ciałem widniał napis „FireMn28”. Okoliczności wskazują na zabójstwo. Póki co nie udało się ustalić, czy zabójstwo ma coś wspólnego z podpaleniami - mówi szefowa.

W toku śledztwa wychodzi na jaw, że napis nad ciałem znalezionym na budowie nie został wykonany przez podpalacza. To samo tyczy się graffiti przy spalonym samochodzie. Cichy dochodzi do wniosku, że Fireman ma wielu naśladowców, którzy spotykają się w tak zwanym darknecie i ustalają, co będą podpalać. Przesłuchania nie przynoszą niestety żadnych rezultatów, a policjanci mają olbrzymi problem z ustaleniem tożsamości prawdziwego podpalacza i drugiej ofiary.

Czy śledczym uda się namierzyć winnego? Jak długo piroman będzie kpił z wymiaru sprawiedliwości?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 55

Ślad od poniedziałku do czwartku po godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także: 
„Ślad” - odcinek 54: Cyrkowcy czy fachowcy?
„Ślad” - odcinek 53: Podwójne życie Katarzyny
„Ślad” - odcinek 52: Polityk czy morderca?
„Ślad” - odcinek 51: Pokerowa zagrywka
„Ślad” - odcinek 50: Tajemnica dziennikarskiego śledztwa

Komentarze
© Polsat 2020