2019-04-08

„Ślad” - odcinek 52: Polityk czy morderca?

0

W mieszkaniu zostają znalezione zwłoki mężczyzny i kobiety - prezesa firmy i jego kochanki. Początek śledztwa jest żmudny, ale się opłaca, ponieważ stopniowo wychodzą na jaw nowe okoliczności zbrodni. Ślady prowadzą funkcjonariuszy do Karpacza i tamtejszego radnego. Co polityk miał wspólnego ze śmiercią kochanków? Czy za zbrodnią stoi jakiś interes?

Marta Kowalczyk i Marcin Wolak zostali zastrzeleni w jej mieszkaniu przez nieznanego sprawcę. Pochodząca z Karpacza kobieta była jednocześnie kochanką i pracownicą denata, który był zastępcą prezesa w firmie budowlanej.

Detektywi ustalają przebieg wydarzeń. Ich zdaniem była to typowa egzekucja. Najpierw bandyta zastrzelił kobietę, a chwilę później mężczyznę. Śledczy znajdują na miejscu włos należący do innej osoby. Dowiadują się także, że żona zamordowanego jest wizażystką w salonie kosmetycznym. Od razu nabierają podejrzeń:
- No tak, na miejscu zbrodni znaleziono obcięte włosy - mówi Zaręba do Andrzejewskiej.
- I mamy pierwszą podejrzaną - z zadowoleniem odpowiada mu laborantka. - Żona zobaczyła męża z kochanką i ich kropnęła - dedukuje.
- Nie wiem, nie wyglądało to na morderstwo w afekcie - powątpiewa detektyw.
- Chyba, że była bardzo sprytna - kwituje kobieta.

Od żony ofiary pobrane zostają próbki do analizy DNA. Okazuje się, że to jej włos znaleziono przy ofierze, ale że to nie ona strzelała. W śledztwie kluczowy jest pistolet. Na miejscu znalezione zostają też ślady biologiczne innego mężczyzny. Kolejny trop prowadzi do… Karpacza, czyli rodzinnego miasta Marty Kowalczyk. Wygląda na to, że w sprawę zamieszany jest lokalny radny - niejaki Igor Rudzki.

Nieoczekiwanie zostaje też porwana przyjaciółka Marty. Śledczy są w kropce, bo tropy się urywają. Co ze sprawą ma wspólnego karpacki polityk? Czy była to zbrodnia podyktowana interesami?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 52

Ślad od poniedziałku do czwartku po godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także: 
„Ślad” - odcinek 51: Pokerowa zagrywka
„Ślad” - odcinek 50: Tajemnica dziennikarskiego śledztwa
„Ślad” - odcinek 49: Ukryta prawda o przekornej miłości
„Ślad” - odcinek 48: Morderstwo z zazdrości
„Ślad” - odcinek 47: Zabójcze orgie seksualne

Komentarze
© Polsat 2019