2019-04-07

„W rytmie serca” - odcinek 46: Pokusa

0

Maria słyszy, że doktor Kowalczyk i dyrektor szpitala w Jabłonowie podejrzewają kogoś z personelu o kradzież opioidów. Ze strachu wyrzuca wszystkie leki i po całym mieście szuka Heleny. Nie może jej jednak znaleźć, więc decyduje się po raz kolejny złamać przepisy. Kradnie recepty Michała Zycha, żeby móc ukoić swój narkotykowy głód… Jaka była reakcja lekarza, gdy się o tym dowiedział?

Od kiedy Maria nie zażywa leków, nie panuje nad sobą i jest obcesowa w stosunku do Ewy. Dzięki skradzionym receptom zamierza zdobyć Oksykodon, jednak w aptece okazuje się, że leku nie ma. Kobieta się wścieka - tym bardziej, że nie możne znaleźć Heleny.

W domu okłamuje Adama, że się przeziębiła i nie da rady pójść na wernisaż prac ojca Żmudy organizowany przez młodego lekarza. Zych orientuje się, że Maria ukradła mu recepty. Przychodzi do niej do domu i dochodzi między nimi do burzliwej kłótni. Wieczorem Maria jeszcze raz spotyka się z Michałem. Wyjaśniają sobie wszystko i dziewczyna oddaje mu recepty.

Lekarka znajduje w końcu Helenę. Kupuje od niej narkotyki i kompletnie odurzona kradnie samochód Piotrka…

Siedlecki kupuje w sklepie jubilerskim biżuterię. Kiedy wybiera błyskotki, przychodzi tam młoda dziewczyna, która chce obejrzeć pierścionek z brylantem.

Po jej wyjściu pracownica orientuje się, że pierścionek zginął. Do sklepu przyjeżdża Szarek. Siedlecki jest w niekomfortowej sytuacji. Prosi posterunkowego, żeby nikomu nie mówił o jego wizycie u jubilera.

Matylda, dziewczyna ze sklepu, okazuje się szkolną koleżanką Grześka. Nastolatka zostaje namierzona przez policję i zatrzymana do wyjaśnienia. Okazuje się, że mimo młodego wieku ma bogatą kartotekę - grozi jej poprawczak. Grzesiek rozmawia z bratem Matyldy o całej sytuacji. Nie wierzy w jej winę. Dziewczyna idzie pod sklep, gdzie dochodzi do szarpaniny z pracownicą. Na koniec uderza ją w brzuch. Następnego dnia ekspedientka słabnie w pracy. Szefowa zabiera ją do szpitala i zgłasza napaść na policję. Matylda zostaje zabrana ze szkoły i przewieziona na komisariat. Pracownica sklepu jest w ciężkim stanie. Po operacji resekcji jelita Adam pokazuje przyczynę zdarzenia - pierścionek z brylantem. Kobieta twierdzi, że dostała go od chłopaka. Jest to jednak pierścionek ze sklepu.

Helena nadal produkuje narkotyki z kolegą. Nagle przypomina sobie, że jej siostra Kalina przyjeżdża do Kazimierza, i musi odebrać ją z dworca. Wpada tam na Adama, który właśnie jej szukał - chce bowiem zaprosić ją na wernisaż prac swojego ojca. Dziewczyna się jednak spieszy, bo zapomniała o siostrze. Prosi lekarza o podwózkę. Okazuje się, że Kalina jest niepełnosprawna. Adam zaprasza obie panie na wieczór ze sztuką Edwarda Wilczyńskiego.

Tam Helena poznaje Weronikę. Policjantka opowiada jej, że podziemia klasztoru często są kryjówką przestępców. Tymczasem Kalina domaga się alkoholu. Okazuje się, że nie potrafi się po nim kontrolować. Niepełnosprawna siostra producentki narkotyków w końcu się upija i podczas wernisażu wykrzykuje, że to przez Helenę wylądowała na wózku. Dziewczyna z pomocą Adama zabiera pijaną Kalinę do hotelu. Tam wychodzi na jaw cała prawda o kalectwie kobiety…

Oglądaj w IPLA.TV: „W rytmie serca” - odcinek 46

W rytmie serca w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „W rytmie serca” na Instagramie - @wrytmieserca.official

Zobacz także:
„W rytmie serca” - odcinek 45: Bracia
„W rytmie serca” - odcinek 44: Mama
„W rytmie serca” - odcinek 43: Sprawca/wybawca
„W rytmie serca” - odcinek 42: Powrót
„W rytmie serca” - odcinek 41: Nie wszystko złoto

Komentarze
© Polsat 2019