2019-03-21

„Ślad” - odcinek 44: Ciemna strona artystycznej bohemy

0

Podczas próby kradzieży z pracowni Ignacego Raciny ginie Sebastian Gajko. Motywy złodzieja nie są jasne, bo skradziony obraz w rzeczywistości nie jest nic wart. W toku śledztwa CWŚ trafia na grupę oszustów, zajmujących się podmianą dzieł sztuki. Kto jest kluczową postacią do rozwiązania tej zagadki?

- Czy Racina to pseudonim? - nie może uwierzyć nadkomisarz Rafał Walczak. Małgorzata Mazurek przekonuje go, że artysta naprawdę tak się nazywa. Właściciel pracowni malarskiej natychmiast wzbudza zainteresowanie prowadzącego śledztwo. Doświadczenie podpowiada oficerowi, że może mieć coś do ukrycia.

Okazuje się, że Ignacy Racina przyłapał wcześniej na kradzieży we własnym mieszkaniu współpracownika Gajki - Witka Makarskiego, i zmusił go, aby ten zaczął dla niego pracować. Doświadczony alpinista Sebastian Gajko, który dowiedział się o całej sprawie, wkrótce zaczął szantażować Makarskiego i malarza. Niedługo potem spadł ze ściany budynku…

Centralny Wydział Śledczy stara się poznać odpowiedź, kto jeszcze mógł brać udział w zbrodni i jaki właściwie mógł mieć motyw?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 44

Ślad od poniedziałku do czwartku po godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ślad” - odcinek 43: Zbrodnia w klimacie fantasy
„Ślad” - odcinek 42: Inspektor Lisowski w opałach
„Ślad” - odcinek 41: Włamania wymykają się spod kontroli
„Ślad” - odcinek 40: Genetyk ma coś do ukrycia
„Ślad” - odcinek 39: Mroczna tajemnica zakładu pogrzebowego

Komentarze
© Polsat 2019