2019-03-14

„Ślad” - odcinek 40: Genetyk ma coś do ukrycia

0

Trzyletnia dziewczynka, Eliza Romańczuk, ginie bez śladu w parku. Jej matka, Maria, jest kochanką eksperta w dziedzinie genetyki Eugeniusza Kaliszczaka. Czy przestępcy chcieli w ten sposób wpłynąć na naukowca?

- Porywacz musiał uśpić małą - stwierdza komisarz Lisowski. Przestępcy pozostawili wiadomość w lalce: „Teraz poznasz prawdziwe cierpienie”. I to właśnie zabawka staje się głównym obiektem badania śledczych. Co wykażą analizy laboratoryjne?

Niebawem Kaliszczak zostaje zabity uderzeniem w potylicę, a policja podejrzewa, że sprawcą zbrodni jest eksmąż Marii. Komisarz Walczak podczas przesłuchania mężczyzny posuwa się do rękoczynów. Czy poniesie odpowiedzialność za porywczość?

Detektywi z Centralnego Wydziału Śledczego sprawdzają też kolegę z pracy genetyka. Naukowiec Grzesiek Milski wcześniej groził Kaliszczakowi, posądzał go o zawłaszczenie efektów jego pracy. Wkrótce wychodzi na jaw, że Maria i Eliza nie są spokrewnione. Śledczy analizują połączenia telefoniczne i docierają do pewnej kobiety, która okazuje się mieć ze sprawą wiele wspólnego. Sprawa zaczyna przybierać niecodzienny obrót. Jak to się skończy?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 40

Ślad od poniedziałku do czwartku po godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ślad” - odcinek 39: Mroczna tajemnica zakładu pogrzebowego
„Ślad” - odcinek 38: Podwójne zycie szanowanego prawnika
„Ślad” - odcinek 37: Czapka niewidka
„Ślad” - odcinek 36: Brutalne porwanie dyrektora
„Ślad” - odcinek 35: Książkowy scenariusz przestępstwa  
Kto jest kim w serialu „Ślad”? Zobacz zdjęcia

Komentarze
© Polsat 2019