2019-03-14

„Nasz nowy dom” - odcinek 133: Podzamcze

0

Niezawodna Katarzyna Dowbor pomogła pani Anecie i jej bliskim. Marzeniem rodziny był remont mieszkania. Kobieta kupiła je za ciężko zarobione pieniądze, by zapewnić godne życie wychowywanym dziewczynkom. Niestety, nie było ono w najlepszym stanie, a pani Aneta nie miała pieniędzy, by poprawić jego stan. Wizyta ekipy programu „Nasz nowy dom” wszystko jednak odmieniła. Jak wygląda mieszkanie po wielkiej metamorfozie? Czy los kobiet będzie teraz lżejszy?

Katarzyna Dowbor wraz z ekipą odwiedziła panią Anetę, która mieszka w Podzamczu na Mazowszu. Kobieta opiekuje się dwiema dziewczynkami - córką Nikolą i siostrzenicą Oliwką, której biologiczna mama nie była w stanie sprawować nad nią pieczy z powodu choroby alkoholowej. Jedenastoletnie dziewczynki są sobie bardzo bliskie. Pani Aneta mieszka z nimi, a także z babcią i dwoma braćmi w jednopokojowym mieszkaniu. Sześć osób dzieli nie tylko jedną izbę, lecz także zmaga się z warunkami mieszkaniowymi, które wołają o pomstę do nieba.

Dzielna kobieta pracowała bardzo ciężko, by móc kupić własne mieszkanie. Lokum jest jednak w dramatycznym stanie. Podłogi i ściany są zniszczone, nie ma ogrzewania, a sytuację pogarsza niesprawna łazienka. Dodatkowo okna są do wymiany. Kobiety nie stać na to, by wyremontować mieszkanie i zapewnić godne warunki do życia dla swoich podopiecznych. Tymczasem dziewczynki marzą o pięknym pokoju z biurkiem i o wygodnym łóżku.

Na szczęście z pomocą przybyła niezawodna ekipa programu „Nasz nowy dom” z Katarzyną Dowbor na czele. Tym razem dodatkową trudność stanowiło to, że budowlańcy mieli ograniczony czas na remont, ponieważ to remont mieszkania, a nie w domu i prace nie mogą odbywać się w nocy, żeby nie przeszkadzać sąsiadom. Nie zburzyło to jednak entuzjazmu Martyny i Artura, którzy od razu zabrali się do pracy.

Mama z córkami pojechały na ten czas do hotelu, w którym mogły odpocząć od trosk. Katarzyna Dowbor pokazała im film z przebiegu prac remontowych. Dziewczyny były w szoku. Ale tym bardziej nie mogły doczekać się efektu końcowego. - Ale demolka - mówiła radośnie Oliwia. - Jestem w szoku, bo czego się panowie nie dotkną, to wszystko leci. Na pewno chciałabym pomóc - komentowała pani Aneta.

Katarzyna Dowbor zabrała rodzinę na wycieczkę po Warszawie. Kobiety odwiedziły studio tańca, ponieważ dziewczynki kochają tę formę ruchu. Spełniło się jedno ich marzeń - spotkały Rafała Maseraka, gościa specjalnego odcinka, który uczył mamę i córki podstaw salsy. - Nie da się przy panu Maseraku stanąć i nic nie robić - wyznała szczęśliwa pani Aneta. Zwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie z gwiazdą programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. - Nigdy tego nie zapomnę, nawet kroków - cieszyła się jedna z dziewczynek.

Pani Aneta, Nikola i Oliwia pojechały także z Katarzyną Dowbor do parku trampolin. - Chciałam bardzo tu przyjechać, to było moje marzenie - powiedziała radosna Nikola. Dziewczyny pod okiem trenerki uczyły się na specjalnych trampolinach sportowych wykonywania salt oraz skakania z wysokości. - Marzenia się spełniają - skwitowała pani Aneta.

Przyjaciele rodziny również nie zawiedli. Do pomocy przy sprzątaniu przyjechali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Na prośbę Artura pomogli także we wnoszeniu nowych sprzętów do mieszkania. - Najważniejsza jest pomoc i uśmiech dzieci oraz matki - skomentował strażak Adam Gliwka. Zjawili się także sąsiedzi pani Anety, którzy ochoczo czyścili klatkę schodową.

 

Emocje sięgnęły zenitu na koniec, gdy piątego dnia bohaterowie programu pojawili się w swoim nowym domu. Czy dziewczynki nareszcie mają wymarzone biurka? Czy mieszkanie spodobało się pani Anecie? Popłynęły łzy wzruszenia?

Oglądaj w IPLA.TV: „Nasz nowy dom” - sezon 12, odcinek 3: Podzamcze

Nasz nowy dom w czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Nasz nowy dom” - odcinek 132: Czerwony Dwór
„Nasz nowy dom” - odcinek 131: Opactwo
„Nasz nowy dom” - odcinek 130: Złota Góra
„Nasz nowy dom” - odcinek 129: Kurów
„Nasz nowy dom” - odcinek 128: Urzejowice

Komentarze
© Polsat 2020