2019-02-28

„Nasz nowy dom” - odcinek 131: Opactwo

0

Ekipa programu odmieniła życie Pani Jadwigi i jej dwojga podopiecznych. Kuba i Oliwia niedawno stracili ojca, który zmarł w wyniku choroby alkoholowej. Rodzina mieszkała w dramatycznych warunkach. W domu nie było ciepłej wody, kanalizacji, a dzieci nie miały własnych pokoi. Jak wygląda ich lokum po metamorfozie zainspirowanej przez Katarzynę Dowbor?

Pani Jadwiga mieszka w Opactwie na granicy Mazowsza i Lubelszczyzny. Po śmierci męża samotnie wychowuje dwoje dzieci: 14-letniego Kubę i 10-letnią Oliwię. Mąż pani Jadwigi zmarł z powodu wyniszczenia organizmu przez chorobę alkoholową. - Nie spodziewałam się, że w wieku 40 lat zostanę wdową - mówi zrozpaczona.

Kobieta od lat sama prowadzi dom, stara się zarobić na utrzymanie rodziny i jak najlepiej wychować dzieci. Cieszy się sympatią sąsiadów i od kilku lat jest sołtysem wsi. Robi wiele dla innych, lecz ze skromnego wynagrodzenia sprzedawczyni nie jest w stanie poprawić warunków bytowych własnej rodziny. - Moim największym marzeniem jest stworzyć dzieciom bezpieczny i przytulny dom - twierdzi.

Cała trójka zajmuje połowę starego budynku. Mieszkają w jednym pokoju i kuchni. Pomieszczenia ogrzewa stara kuchnia kaflowa, nie ma łazienki, a toaleta jest na zewnątrz. Pani Jadwiga śpi w kuchni i nie ma gdzie odpocząć po ciężkiej pracy. Pod nieobecność mamy o ogień w piecu i ogrzanie domu musi dbać Kuba. Dzieci chętnie pomagają mamie. Marzą o pokojach, jakie widują w domach swoich rówieśników. Ale przede wszystkim marzą o łazience.

Podczas gdy ekipa programu ciężko pracuje przy remoncie, Katarzyna Dowbor zabiera rodzinę do hotelu. To pierwszy w życiu wspólny odpoczynek pani Jadwigi z dziećmi. Bohaterowie programu rozwiązują zagadki w escape roomie. Nareszcie mogą dobrze się bawić i nie myśleć o codziennych problemach. Katarzyna Dowbor postanowiła również zadbać o dzielną bohaterkę programu. Pani Jadwiga przechodzi zabiegi dermatologiczne, które pozwolą jej pozbyć się problemów związanych ze skórą twarzy.

Ekipie budowlanej w sprzątaniu efektów remontu postanowili pomóc najbliżsi i sąsiedzi rodziny. - Dobrze, że trafiła do tego programu, i będzie miała lepsze życie - mówi o pani Jadwidze jej kuzynka, która nie kryje łez wzruszenia.

Najbardziej wzruszający moment następuje jednak wtedy, gdy rodzina widzi swój nowy dom po pięciu dniach nieobecności. Czy dzieci wreszcie będą miały swoje pokoje? Jak rodzina zareagowała na wielką metamorfozę? W jak dużym stopniu życie całej trójki się teraz odmieni?

 

Oglądaj w IPLA.TV: „Nasz nowy dom” - sezon 12, odcinek 1: Opactwo

Zobacz także:
„Nasz nowy dom” - odcinek 130: Złota Góra
„Nasz nowy dom” - odcinek 129: Kurów
„Nasz nowy dom” - odcinek 128: Urzejowice
„Nasz nowy dom” - odcinek 127: Sobolew
„Nasz nowy dom” - odcinek 126: Nowe Miasto nad Pilicą

Komentarze
© Polsat 2020