2019-03-01

Zaczęło się! Wielkie emocje w „Tańcu z Gwiazdami”

0

W pierwszym odcinku nie odpadła żadna z dwunastu rywalizujących par. Widzowie i fani show czekali na ten dzień z wytęsknieniem. „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” znów bawi i wzrusza na antenie Polsatu, a nowe gwiazdy gwarantują, że 9. sezon zapamiętamy na długo!

Wymarzony cel: Kryształowa Kula oraz nagrody finansowe - 100 tysięcy dla gwiazdy i 50 tysięcy dla partnerującego tancerza lub tancerki! Czas realizacji: 10 odcinków, które wiosną 2019 roku w piątkowe wieczory będą elektryzować całą Polskę. Najważniejsze pytania: Kto zyska uznanie i szybko trafi do grona faworytów? Komu uda się dokonać przemiany i odkryć w sobie taneczny talent? Z kim widzowie będą chcieli pożegnać się najszybciej?

Oto nasi bohaterowie, czyli 12 par: Qczaj i Paulina Biernat, Tamara Gonzalez Perea i Rafał Maserak, Czadoman i Walerija Żurawlewa, Sebastian Stankiewicz i Janja Lesar, Anna Jagodzińska i Michał Jeziorowski, Mariusz Węgłowski i Kasia Vu Manh, Justyna Żyła i Tomasz Barański, Jakub Kucner i Lenka Klimentova, Joanna Mazur i Jan Kliment, Tomasz „Gimper” Działowy i Natalia Głębocka, Dominika Tajner-Wiśniewska i Wojciech Jeschke oraz Agnieszka Radwańska i Stefano Terrazzino. Wszyscy są zdeterminowani, pełni nadziei i uśmiechnięci.

Ich popisy w pierwszym odcinku oceniało jury w trzyosobowym składzie: Iwona Pavlović, Ola Jordan i Andrzej Grabowski, tym razem bez kontuzjowanego Michała Malitowskiego. W roli gospodarzy niezmiennie Krzysztof Ibisz oraz Paulina Sykut-Jeżyna. No to startujemy!

- Wielu uważa, że Qczaj pasuje tutaj jak ulał - zapowiedziała pierwszy występ prowadząca show. Pochodzący z Podhala trener fitness pojawił się na parkiecie w towarzystwie Pauliny Biernat. Para zatańczyła cha-cha-cha. Wielki motywator, który porwał tysiące Polek do ćwiczeń, góral z wielkim sercem, podszedł do zadania z ogromnym zaangażowaniem. Widownia nagrodziła żywiołowy występ owacją. Jak ocenili taniec sędziowie? - Jesteś bardzo ruchliwy i masz dużo tańca w tańcu. Twoja „rzyć” powoduje, że mi się chce żyć - powiedziała Iwona Pavlović. - Pierwszy raz widzę górala, co odwala zdrowe żywienie - żartował Andrzej Grabowski. - Super cha-cha! Miałeś jej dużo w sobie - klarowała Ola Jordan. Na jaki werdykt zasłużyli? Przyznano im 20 punktów.

Stylizacjami ożywiła internet, a teraz chce wyznaczać trendy na szklanym ekranie. Blogerka i prezenterka Tamara Gonzalez Perea rozpoczęła taneczną przygodę w rytmie cha-cha. Do hitu „Sofia” partnerował jej twórca mody na taniec, czyli Rafał Maserak. Co może wyjść z takiej mieszanki charakterów? - Bardzo mi się podobałaś - chwaliła Ola Jordan. - Dobrze tańczysz, ale nie za bardzo dmuchaj w ten balon. Trochę luźniej - sugerował Andrzej Grabowski. - To był przyzwoity taniec, ale nie wykańczałaś odpowiednio rąk - dostrzegła Iwona Pavlović. Suma: 18 punktów.

Dzięki niemu wiemy, że „Ruda tańczy jak szalona”. Czadoman i jego taneczna podpora Walerija Żurawlewa zostawili jednak disco polo na inne okazje i zaprezentowali się w dostojnym walcu. Czy był w tym czad? Nikt nie miał wątpliwości, że piosenkarz pokazał klasę. - Naprawdę dobre. Całkiem ładny przebieg ruchu, płynność i równowaga. Pilnuj tylko przepony - opiniowała Iwona Pavlović. - Miałeś ramę od początku do końca. Naprawdę było fajnie. Patrz tylko do góry - dodała Ola Jordan. - Zaskoczyłeś mnie! Dobrze rokujesz i nieźle czadujesz - stwierdził Andrzej Grabowski. Para otrzymała 18 punktów.

Łysy z długimi włosami? Tak! Oto aktor z ogromnym poczuciem humoru i jeszcze większym dystansem do siebie. Na parkiet zawitał Sebastian Stankiewicz i jego taneczna muza - Janja Lesar, która czuwała nad techniką i przygotowaniami. W rytm hitu Dawida Podsiadło „Małomiasteczkowy” pokazali, że jak jest jive, to jest impreza. - Nie zazdroszczę ci fryzury i nie zazdroszczę ci tuszy. Zazdroszczę ci, że tańczysz z Janją oraz to, że masz dryg taneczny. Uwierz, że dobrze tańczysz - skomentował Andrzej Grabowski. - Zabieram cię do Londynu! - cieszyła się Ola Jordan. - Niech twoja ręka nie dynda, bo mi się to źle kojarzy - zauważyła Iwona Pavlović. Wynik? 22 punkty.

Na modowym wybiegu i na tanecznym parkiecie liczy się każdy krok. Jedną z najbardziej znanych top modelek - Annę Jagodzińską, przygotowywał do show modelowy tancerz Michał Jeziorowski, uznawany za wymagającego nauczyciela. W trakcie występu zrobiło się romantycznie. Czy występ chwycił za serce także jurorów? - To był przepiękny i delikatny walc. Pasuje ci ten styl - zauważyła Ola Jordan. - Pięknie tańczysz i żebyś z tańca na taniec robiła to jeszcze piękniej - uznała Iwona Pavlović. - Jesteś stworzona do tańców standardowych - dodała. Zdaniem sędziów zasłużyli na 18 punktów.

Kiedyś rzucał bandytów na glebę, a teraz... Były antyterrorysta, obecnie aktor - Mariusz Węgłowski zabrał się poważnie do pracy na treningach i z Kasią Vu Manh zaserwowali w pierwszym odcinku krwiste tango z kajdankami! Twardy facet, który do serialu „Policjantki i Policjanci” dołożył kolejny - „Tancerze i Tancerki”. Będzie coś z tego? - Tańczysz trochę jak antyterrorysta - żartował Andrzej Grabowski. - Jesteś polskim Jamesem Bondem - zachwycała się Ola Jordan. - Kobiety lubią facetów o wyglądzie łotrów. Ale kolano jedno na Maroko, a drugie w inną stronę - znalazła mankamenty Iwona Pavlović. W efekcie na konto pary trafiło 17 punktów.

Gdy okazało się, że Justyna Żyła, blogerka i głośna osobowość medialna, a także była żona znanego skoczka narciarskiego, będzie uczestniczką show, portale i tabloidy eksplodowały... Jej taneczny maestro Tomasz Barański stwierdził jednak, że nie ma co plotkować, tylko ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. A na dobry wieczór cha-cha. Ale czy naprawdę taki dobry? - Justyna, ja przy twoim występie cofam słowa o wysokim poziomie tej edycji. Moje ciało krzyczy! Tańczyłaś jak przedszkolak! - nie miała skrupułów Iwona Pavlović. - Masz dobrą figurę, dobrą fryzurę i dobrą sukienkę... - szukał atutów Andrzej Grabowski. - Potwierdzam. Bez sensu jest ten taniec, ale pięknie wyglądasz. Ćwicz! - dopingowała uczestniczkę Ola Jordan. Duet otrzymał 8 punktów.

Przed startem mówiono, że jeśli będzie tańczył tak dobrze, jak wygląda, to o zwycięstwo nie powinien się martwić. Jakub Kucner, utytułowany model, wicemister w wyborach Mister Supranational i Mister Polski, od razu poszedł w tango ze zjawiskową Lenką Klimentovą. Przebój „Łowcy gwiazd” śpiewała im na żywo Cleo. Jurorzy nie musieli długo szukać słów, aby opisać wrażenia. - Pięknie wyglądacie na parkiecie. Bardzo dobrze - docenił Andrzej Grabowski. - Czegoś mi brakowało w tym tańcu. Może życia? - zastanawiała się Ola Jordan. - Wiało nudą. Taniec do zapomnienia. Lenka cały czas cię pilnowała. Zrób coś człowieku! - nawoływała Iwona Pavlović. Po podliczeniu noty uzyskali 13 punktów.

Dzięki wewnętrznej sile wciąż goni za marzeniami. Niewidoma Mistrzyni Świata w biegu na 1500m - Joanna Mazur i jej taneczny przewodnik Jan Kliment już od pierwszego występu są „Perfect”, jak w utworze, który był tłem ich występu. Walc angielski na złoty medal? Zdecydowanie tak, a przy tym wiele silnych przeżyć i aplauz publiczności. - Cudownie! Jestem zaszokowana i chylę przed tobą czoło. Pięknie tańczysz - powiedziała Iwona Pavlović. - To było przepiękne! Zrobiłaś sama tyle obrotów - zachwycała się Ola Jordan. - Nie wiedziałem, że tak można. Ale jednak tak jest. Mówiłem, że nie chcę się wzruszać, ale się wzruszyłem - podsumował Andrzej Grabowski. Parze udało się zdobyć 26 punktów.

Ponad półtora miliona subskrybentów oraz 410 milionów wyświetleń filmów! Internetowy twórca Tomasz „Gimper” Działowy ma potencjał, żeby zarazić tańcem całkiem liczne grono swoich fanów. Już wiadomo, że bez niego YouTube nie byłby taki sam, a co z „Tańcem z Gwiazdami”? Wraz z partnerującą mu Natalią Głębocką przenieśli się w realny świat i zaprezentowali jive’a. Jak prowadzący „Lekko nie będzie” radził sobie w pląsach? Lekko nie było... - Myślałem, że będzie okropnie, a było naprawdę dobrze - docenił Andrzej Grabowski. - To było przyjemne. Popracuj nad górą - apelowała Iwona Pavlović. - Chodziły ci nóżki od początku do końca - zauważyła Ola Jordan. W nagrodę 16 punktów.

Jej życie to same ekstremalne wyzwania. Czas na najbardziej szalone! Córka Apoloniusza Tajnera, żona Michała Wiśniewskiego, menedżerka gwiazd - Dominika Tajner-Wiśniewska oraz Wojtek Jeschke przywitali się z publicznością w namiętnym tangu. Jurorzy nie kryli, że dostrzegli w zachowaniu uczestniczki spore napięcie i usztywnienie, spowodowane stresem. Co powiedzieli? - Masz w sobie dużo nerwów. Nie wiś tak na Wojtku - prosiła Ola Jordan. - Wyluzuj i odpuść. Byłaś zbyt skupiona i na bezdechu - dodała Iwona Pavlović. - Zbyt spięta byłaś, a masz wszelkie warunki, aby dobrze tańczyć - motywował Andrzej Grabowski. Występ oceniono na 14 punktów.

Na zakończenie premierowego odcinka Agnieszka Radwańska, która na światowych kortach zdobyła sportową sławę, a teraz z pomocą Stefano Terrazzino mierzy w Kryształową Kulę. Najlepsza polska tenisistka forehand i backhand zamieniła na jive’a. Czy to był as serwisowy? Jak sędziowie ocenili technikę i styl? - Skromna, cicha i pokorna. Było leciutko i delikatnie, a ja chcę pazura - zachęcała do wyzwolenia większej energii Iwona Pavlović. - Ty wiesz jak wygrać, bo się nie boisz ciężkiej pracy - dostrzegła Ola Jordan. - Jesteś filigranową kobietą, tańczysz naprawdę dobrze, a będziesz jeszcze lepiej - ocenił Andrzej Grabowski. Do pary powędrowało 18 punktów.

A na koniec wielkie zaskoczenie! Kiedy uczestnicy czekali na wyniki głosowania telewidzów na scenę wkroczył… Mariusz Kałamaga. Gospodarz „Śpiewajmy razem. All Together Now” apelował, aby na starcie tanecznych zmagań nikt nie odpadł. Jak się okazało, jego prośby zostały wysłuchane przez producentów programu, co ogłosił wszystkim Krzysztof Ibisz.

W ten sposób wszyscy zachowali szanse i dalej mogą rywalizować o Kryształową Kulę. To oznacza, że w drugim odcinku 9. edycji czeka nas jeszcze więcej emocji. Także dlatego, że z show pożegnają się dwie pary. Już nie możemy się doczekać!

Oglądaj w IPLA.TV: „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” - sezon 9, odcinek 1

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” na Instagramie - @tanieczgwiazdami

Zobacz także:
Ola Jordan: Faworyci? Trudno jest ich teraz wytypować
Kto z uczestników 9. edycji stresuje się najbardziej?
„Taniec z Gwiazdami”: Górale ruszają na podbój parkietu!

Komentarze
© Polsat 2020