2019-02-28

Kryzys Białacha, tajemnicze odkrycie na komendzie i…

0

Co czeka fanów serialu „Policjantki i Policjanci” w 10. sezonie? Oglądaj Czwórkę od 4 marca! Zmiany w składzie patroli, niespodzianki oraz zwroty akcji w życiu zawodowym i prywatnym bohaterów - to wszystko w stałym paśmie od poniedziałku do czwartku o godz. 19:00.

W najnowszym - dziesiątym już! - sezonie „Policjantek i Policjantów” losy wielu bohaterów przybiorą nieoczekiwany obrót. Białach, który dla wszystkich zawsze był ostoją, teraz - kompletnie załamany po śmierci Karoliny - zupełnie się pogubi i zacznie topić swój ból w alkoholu. Ktoś na komendzie szaleńczo się zakocha, ktoś będzie w ciąży, a na drodze naszych policjantów stanie tajemnicza kobieta, która na dłużej zagości w serialu - w tej roli widzowie zobaczą Laurę Samojłowicz, znaną m.in. z „Hotelu 52”, która dołączy do stałej obsady.

W nowej serii, po tragicznym finale poprzedniego sezonu, w którym z rąk Borysa zginęła Karolina Rachwał, pracownicy komendy będą musieli uporać się z uczuciami po stracie koleżanki. Białachowi (Mariusz Węgłowski), któremu wraz ze śmiercią ukochanej zawalił się cały świat, wydaje się to zadaniem ponad siły. Czy wsparcie przyjaciół i kolegów pomoże mu podnieść się po tym ciosie?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Zwiastun X Sezonu Będzie się działo 💣💣

Post udostępniony przez Policjantki i Policjanci TV4 (@policjantki_i_policjanci)

Ola Wysocka (Magda Malcharek) stanie przed dużym zawodowym wyzwaniem, ale w jej życiu prywatnym także zaczną dziać się rzeczy, na które nie jest przygotowana. Juliusz (Bogusław Kudłek) znajdzie na komendzie test ciążowy z pozytywnym wynikiem. Zafrapowany tajemniczym odkryciem rozpocznie własne „śledztwo” w tej sprawie… Czy rzeczywiście dziecka spodziewa się któraś z policjantek? Czy Juliuszowi uda się dociec która? Z całą pewnością Juliusz odkryje natomiast blaski i cienie posiadania psa. Czy Luna wykaże się odpowiednimi predyspozycjami do służby w policji?

Zatońska (Magda Szczepanek) na skutek nieoczekiwanego splotu okoliczności, w którym główną rolę odegra pokerowy talent jej ojca, zaangażuje się w sprawy pewnej szkoły tańca. Mimo, że będzie to miało swoje przyjemne strony, jak chociażby lekcje tańca, na które zapisze się Asia, to nie obędzie się bez… śledztwa. Okaże się, że obsługa placówki dopuszcza się poważnych naruszeń. W roli instruktora szkoły zobaczymy Marcina Krajewskiego.

Szymon (Paweł Monsiel) kontynuować będzie śledztwo w sprawie lekarza oskarżonego o błąd medyczny. To zbliży go bardzo do kobiety, której dziecko stało się ofiarą tego błędu.

Krzysiek i Emilka (Wojciech Sukiennik i Anna Kukawska) odważą się na nowe, śmiałe plany. Czy Zapałowie zrealizują swoje marzenia o budowie domu? Zuzę (Maryla Morydz) czeka natomiast finał sprawy jej byłego chłopaka, lekarza przeciw któremu pomagała Szymonowi Zielińskiemu szukać dowodów. Nieudany związek spowoduje rezerwę Zuzy do nowych relacji, ale w tym sezonie bohaterkę czekają także znacznie poważniejsze kłopoty.

Niedawno przyjęty do pracy na komendzie młody eks-antyterrorysta, Wojtek Niedźwiecki (Bartek Piekarski) da się poznać z nowej strony. Zobaczymy część jego życia prywatnego, która wiele znaczy dla niego, a przede wszystkim wiele wnosi w życie innych osób. W tym sezonie pojawi się także wątek romantyczny z jego udziałem, bo młody policjant zakocha się bez pamięci, ale sytuacja nie będzie dla niego łatwa…

Nowa postać, którą gra Laura Samojłowicz, nie od razu pokaże swoje prawdziwe oblicze.

Odcinek 495 - emisja: 4 marca, poniedziałek, godz. 19:00
Wszyscy na komendzie wciąż przeżywają śmierć Karoliny Rachwał. Najtrudniej jest Białachowi - policjant zamieszkał na odludziu i nie stroni od kieliszka. Komendant Jaskowska próbuje zmobilizować Mikołaja do powrotu, ale wydaje się, że policjant całkiem się pogubił. W tym samym czasie pies Juliusza znajduje na spacerze ludzką kość.
Policjanci zostają wezwani do awantury domowej. Okazuje się, że pobity przez własnego ojca dziewiętnastolatek ma za sobą traumatyczne przeżycia. Chłopak jest ofiarą handlu ludźmi. Policjanci rozpoczynają śledztwo w tej sprawie, jeden z nich musi podjąć ryzyko i działać pod przykrywką. Zaczyna się niebezpieczna gra…

Odcinek 496 - emisja: 5 marca, wtorek, godz. 19:00
Szymon Zieliński (Paweł Monsiel) odbiera ojca (Maciej Tomaszewski) ze szpitala. Choć serce prokuratora jest w kiepskim stanie - lepiej będzie mu w domu. Zuza (Maryla Morydz) przeżywa perypetie ze swoim byłym partnerem - doktorem Ranickim. Boi się jego zemsty. Pies Juliusza robi zamieszanie na komendzie, ale i pomaga... w pewnej bardzo tajemniczej sprawie.
Policjanci prowadzą śledztwo w sprawie pakunku znalezionego w kanale miejskim. Tropy prowadzą do ośrodka wsparcia dla narkomanów, ale sprawa robi się dramatyczna, kiedy jeden z podejrzanych próbuje popełnić samobójstwo.

Odcinek 497 - emisja: 6 marca, środa, godz. 19:00
Nowy na komendzie - Wojtek Niedźwiedzki (Bartek Piekarski), to były antyterrorysta, który zaczyna pracę na miejskim patrolu. Chłopak szykuje się na spotkanie z tajemniczą nieznajomą.
Zatońska ma problemy z ojcem. Nie tylko pije, ale i nałogowo gra w karty. Policjantka zastanawia się jak mu pomóc, ale nieoczekiwanie okazuje się, że to on pomaga jej. Policjanci zostają wezwani do ciężko pobitego i okradzionego kuriera. Śledztwo w tej sprawie ujawnia zakrojoną na szeroką skalę złodziejską intrygę. Przy okazji funkcjonariusze wpadają na trop handlarzy narkotyków.

Odcinek 498 - emisja: 7 marca, czwartek, godz. 19:00
Na komendzie radość - po ponad miesięcznej nieobecności pojawia się Białach. Niestety okazuje się, że policjant nie doszedł jeszcze do siebie. Pomaga mu Juliusz. Juliusz zwierza się Białachowi ze swoich kłopotów. Luna znalazła pięćsetletni szkielet człowieka podczas spaceru - będą z tego same problemy. Zapałowie (Wojciech Sukiennik i Anna Kukawska) planują budowę domu - wielkie marzenia męża imponują Emilce.
Doniesienie wściekłego męża na byłą żonę ujawnia nielegalny handel zabytkową bronią. Policjanci muszą także wyjaśnić sprawę groźnej napastniczki z tramwaju - kobieta oblewa mężczyzn tajemniczą substancją.

Odcinek 499 - emisja: 8 marca, piątek, godz. 19:00
Zatońską budzi rano niezwykłe zwierzę. To wygrana ojca w karty. Dziewczyna próbuje wyprostować zamieszanie, a Zieliński podziwia swoją patrolową partnerkę. Juliusz znajduje na komendzie dodatni test ciążowy i rozpoczyna śledztwo...
Zdesperowany złodziej porywa samochód z pięcioletnim dzieckiem. Rozpoczyna się międzywydziałowa akcja poszukiwawcza. Porywacz próbuje grać z policjantami w kotka i myszkę, ale funkcjonariusze patrolu nie dają się zwodzić.

Zobacz także:
Drugi sezon „Gwiazd Kabaretu” od 1 marca w Czwórce
Serial komediowy „Nokaut” od 5 marca w Czwórce
Paweł Orleański z nowym „Galileo” od 2 marca w Czwórce
Rekordowe wyniki w paśmie serialowych hitów Czwórki
Wzruszający finał serialu „Policjantki i Policjanci”
Ponad milion widzów w finale pierwszej serii „Septagon”
Blisko milion widzów „Gwiazd Kabaretu” w Czwórce

Komentarze
© Polsat 2019