2019-02-20

Serial komediowy „Nokaut” od 5 marca w Czwórce

0

Nowa produkcja o pracownikach firmy telemarketingowej i ich klientach. W każdym odcinku humorystyczne scenki z życia biurowego sprzedawców przeplatane są barwnymi, pełnymi emocji historiami potencjalnych nabywców, rozgrywającymi się równolegle i w retrospekcjach. „Nokaut” od 5 marca we wtorki o godz. 21:00 w Czwórce.

Mimo wysiłków głównych bohaterów, klienci nie zawsze dają się skusić na proponowane im „superokazje”. A zanim podejmą decyzję, zdarza się, że zmuszają telemarketerów do wysłuchania najbardziej niesamowitych opowieści ze swojego życia - mniej lub bardziej związanych z telefoniczną ofertą. Codziennym wyzwaniom zawodowym sprzedawców towarzyszą biurowe i towarzyskie intrygi oraz niekończący się remont, którego wykonawcy to dwaj opieszali fachowcy, grani przez Roberta Motykę z kabaretu Paranienormalni i również związanego z tą formacją aktora filmowego, telewizyjnego i teatralnego - Bogusława Kudłka, znanego m.in. z hitu Czwórki „Policjantki i Policjanci”. W rolach pracowników firmy Promo Bonus wystąpią: Agata Skórska, Daria Brudnias, Kamila Boruta, Aleksander Janiszewski i Konrad Marszałek. Malowniczą galerię postaci, które na rożne sposoby zmagają się z rzeczywistością, zadaniami służbowymi i samymi sobą, stanowią:

Breżniew (Aleksander Janiszewski)
Stary wyjadacz telemarketingu, znający wszystkie sztuczki. Uwielbia się chełpić, że zna sposób na każdego. Entuzjasta kapitalizmu i wolnego rynku. Szczwany lis, mitoman i erotoman-gawędziarz. Pozuje na samca alfa i lubi udowadniać swoją przewagę, starannie skrywając fakt, że w domu jest całkowicie pod pantoflem żony. Interesują go pieniądze, bo one interesują jego żonę.

Wiśnia (Konrad Marszałek)
Nieśmiały, naiwny i nieporadny życiowo student. Pochodzi ze wsi Moskwa, marzy o akceptacji Breżniewa i zwróceniu na siebie uwagi Czarnej. Jest otwarty, chętnie się uczy i stara się nikogo nie urazić, jednak jego częste odwołania do lektur i książkowe cytaty wprowadzają w zakłopotanie jego zdecydowanie niewyrobionych literacko kolegów. Jeździ komunikacją miejską i zbiera pieniądze na upragnionego golfa.

Szpila (Agata Skórska)
Biurowa żmija, ambitna korpo-feministka, rozwiedziona matka nastoletniej córki, nieznosząca mężczyzn od czasu swego fatalnego małżeństwa. Bardzo dba o swoją reputację i to, co się o niej myśli i mówi. Absolutnie fałszywa - aktorka, która bez zmrużenia oka potrafi wcielić się w każdą rolę. Uwielbia jątrzyć, kłamać, mącić, pluć jadem i manipulować. Marzy o wygryzieniu najlepszego pracownika - Breżniewa i ulubienicy Szefa - Czarnej.

Agacińska (Daria Brudnias)
Pogodny freak, rezolutna, samodzielna dziewczyna na życiowym zakręcie, która wpadła tu „tylko na chwilę”. Ekologicznie i pozytywnie zakręcona. Zamiast mięsa woli tofu, kocha Ziemię, zwierzęta i energię odnawialną. Żyje w swoim świecie, starając się nie wadzić nikomu. Wieczna optymistka z oryginalnymi pomysłami i poczuciem humoru. Uwielbia podróże.

Czarna (Kamila Boruta)
Biurowy anioł i obiekt westchnień, atrakcyjna asystentka Szefa. Bardzo chciałaby dobrze wykonywać swoją pracę i żeby wszyscy ją lubili. Miła, wdzięczna i wrażliwa. Choć wydaje się uroczo głupiutka, pozory mogą mylić. Próbuje niezdarnie pogodzić rolę asystentki i ulubienicy szefa z byciem miłą dla każdego. Ma jedną słabość: parcie na szkło - chciałaby być aktorką lub gwiazdą Internetu. Robi wszystko to, co uważa, że początkująca aktorka robić powinna: śpiewa, tańczy, plotkuje i chodzi na wszelkie castingi - na razie bez powodzenia.

Kierownik Wacek (Bogusław Kudłek)
„Król Pragi”, robotnik i człowiek wybitnie nieskomplikowany. Nie rozumie żadnego dowcipu oprócz swojego własnego, którego z kolei nie rozumieją inni. Nie zna pojęcia „ironia” oraz „poprawność polityczna”. Omijają go wszelkie problemy świata, a także innych ludzi, gdyż jego nadwątlony etanolem umysł nie jest w stanie nawet ich dostrzec, a co dopiero zrozumieć. Żonaty z Teresą, siostrą Marka. Sam uważa się za brygadzistę - jego brygada to on i jego szwagier Piękny Marek. Ale każe nazywać się kierownikiem. Czuje się w obowiązku tłumaczyć świat Markowi. Cały czas kombinuje, jak to zrobić, żeby nic nie robić. Oczywiście oprócz dobrego wrażenia. A przy tym demoralizuje Marka.

Piękny Marek (Robert Motyka)
Hydraulik, metroseksualny szwagier Wacka, „Pan Ładny”. Entuzjasta odnowy biologicznej. Człowiek, który jest skupiony na tym, żeby nie tylko coś fajnego powiedzieć i być fajnym, ale jeszcze przy tym fajnie wyglądać. Jest impregnowany na wiedzę. Wzdychają do niego kobiety, w facetach wywołuje kompleksy, jest absolutnie bezrefleksyjnie głupi i jednocześnie ujmujący. Swojego kierownika traktuje jak przewodnika duchowego. To w końcu on mu załatwił tę robotę. Daje się demoralizować i uczy lenistwa.

„Nokaut” od 5 marca we wtorki o godz. 21:00 w Czwórce.

Zobacz także:
Paweł Orleański z nowym „Galileo” od 2 marca w Czwórce
Walentynki najsłynniejszych policjantów Czwórki
Wzruszający finał serialu "Policjantki i Policjanci"
Ponad milion widzów w finale pierwszej serii „Septagon”

Komentarze
© Polsat 2020