2019-02-25

Telekamery „Tele Tygodnia” 2019: Mamy nagrody!

Wygrali Paulina Sykut-Jeżyna, Jerzy Mielewski i „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Oto gwiazdy i produkcja Telewizji POLSAT, które zwyciężyły w najpopularniejszym plebiscycie w Polsce. Głosowali telewidzowie, więc nagrody są dla wyróżnionych szczególnie cenne. To o ich uznanie zabiegają wszyscy, którzy pojawiają się na małym ekranie. Dziękujemy! Nowo utworzoną nagrodę Kapituły Telekamer otrzymał natomiast współprodukowany przez Telewizję POLSAT film dokumentalny „Niepodległość”.

W elitarnym gronie laureatów znalazły się dwie postacie doskonale znane widzom Telewizji POLSAT oraz muzyczny program rozrywkowy, który nie ma w polskiej telewizji konkurencji! Oto szczęśliwcy docenieni przez telewidzów w 22. plebiscycie Telekamery „Tele Tygodnia” 2019: 

Kategoria prezenter pogody

Paulina Sykut-Jeżyna
Kiedyś marzyła o karierze wokalnej, śpiewała w chórze, startowała w konkursach muzycznych. Próbowała swoich sił także w „Idolu”. Teraz sprawdza się jako gospodyni wielkich imprez, festiwali i nocy sylwestrowych. A na co dzień jest lubianą przez widzów pogodynką Telewizji POLSAT. Jest szczera, pogodna i zawsze roześmiana. Być może dlatego widzowie lubią, kiedy to właśnie ona zapowiada im pogodę, bo samą swoją obecnością potrafi rozświetlić najbardziej pochmurne oblicza. Angażuje się także w akcje charytatywne i - jako szczęśliwa żona i mama - nieustannie podkreśla, jak ważna jest dla niej rodzina. Ta promienna postać jak ulał pasuje do stacji, której symbolem jest słońce.

Kategoria komentator sportowy

Jerzy Mielewski
Zamiłowanie do sportu odziedziczył po ojcu (również Jerzym), który przez wiele lat był sędzią piłkarskim. On sam trenował siatkówkę, a obecnie specjalizuje się w komentowaniu tej dyscypliny w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra. W tym roku reprezentanci Polski obronili siatkarskie mistrzostwo świata i trudno sobie wyobrazić, jak zapamiętalibyśmy ten turniej bez fachowej wiedzy i emocjonującego komentarza Jerzego Mielewskiego. To bezsprzecznie tegoroczny MVP wśród komentatorów sportowych!

Kategoria program rozrywkowy

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Hit Telewizji POLSAT oparty na hiszpańskim formacie „Your Face Sounds Familiar”. Widzom bardzo spodobała się formuła programu, w którym gwiazdy show-biznesu starają się upodobnić do słynnych wykonawców i zaśpiewać ich przeboje. Dodatkowy „smaczek” stanowi to, że nagrody są przekazywane na wybrany cel charytatywny. Wśród zwycięzców programu są m.in. Katarzyna Skrzynecka, Stefano Terrazzino, Bartłomiej Kasprzykowski i Kacper Kuszewski. W jubileuszowej dziesiątej edycji programu, zakończonej 17 listopada 2018 roku, zwyciężył Mateusz Ziółko. Obecnie na antenie Telewizji POLSAT można oglądać już jedenastą edycję przebojowego show.

- Szczerze mówiąc, w najśmielszych snach, kiedy pierwszy raz byłem na scenie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, nie spodziewałem się, że stajemy się legendą - wspominał w rozmowie z POLSAT.PL jeden z prowadzących, Maciej Dowbor. Sukces programu to efekt ciężkiej pracy, konsekwencji i wytrwałości wielu osób. Za chwytającymi za serce występami stoi bowiem wiele godzin treningów wokalnych, choreograficznych oraz precyzyjnej i żmudnej charakteryzacji. Ale uznanie widzów to kolejny dowód na to, że warto podejmować ambitne wyzwania.

Kategoria Produkcja Roku

„Niepodległość”
Współprodukowany przez Telewizję POLSAT film dokumentalny, który został zrealizowany na podstawie archiwaliów francuskich, niemieckich, rosyjskich, amerykańskich, ukraińskich oraz polskich (Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny) z lat 1914-1923. Imponujące świadectwo historii rodzącej się niepodległości oraz pierwszych lat po jej odzyskaniu. Wyjątkowa kronika ówczesnego życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Odtwarza zwyczajne życie, czyli czas na codzienną pracę, naukę i rozrywkę, który nadszedł po latach walki i przelewania krwi. Ale przede wszystkim pokazuje, na czym polega zdobywanie, a następnie współtworzenie niepodległej Ojczyzny. Po prostu trzeba znać!

Uroczysta gala 22. edycji plebiscytu Telekamery „Tele Tygodnia” odbyła w poniedziałek 25 lutego 2019 roku w Arkadach Kubickiego na warszawskim Podzamczu. Telewidzowie głosowali w 10 kategoriach głównych i jednej dodatkowej. Powołana została również Kapituła Telekamer, w której skład weszli laureaci Złotych Telekamer z ubiegłych lat. Przyznali oni specjalne statuetki Człowiekowi Roku oraz Produkcji Roku. Uroczystość wręczenia nagród prowadzili Agnieszka Cegielska i Artur Orzech.

Zobacz także:
Maciej Dowbor: Ten program staje się legendarny!
Szlachetny gest dziennikarki Telewizji POLSAT
Paulina Sykut-Jeżyna: Sukces zawdzięczam muzyce
12 listopada w Polsacie premiera filmu „Niepodległość”