2018-11-14

„Świat według Kiepskich” - odcinek 539: Paco Rabaco

Halinka wpada w nałóg kupowania ubrań w sklepach z używaną odzieżą. Odkrywa, że nabywanie, a następnie sprzedawanie markowych ciuchów może stać się dobrym sposobem na biznes. Do nowego interesu wciąga stopniowo całą rodzinę.

Po zakupach w lumpeksie „La La Land” Kiepska organizuje w domu prawdziwą rewię mody. Stroi się i puszy przed lustrem, próbując dobrać odpowiednie stylizacje. Ubiera też Ferdynanda, co wybudza jego zachwyt. Przeciwnego zdania jest Mariolka, która uważa, że jej ojciec wygląda jak alfons.

Pochlebną opinię na temat stylizacji Ferdka mają za to miejscowi bezdomni. - Czy mnie oczy nie mylą, czy też to jakiś dżentelmen-elegant? - stwierdza Badura na widok Kiepskiego. Zachwyt wielbicieli taniego alkoholu budzi zwłaszcza torba zwana „pederastką”, którą nosi Kiepski.

Prezes Kozłowski również nie może wyjść z podziwu nad stylowymi i modnymi ubraniami mieszkańca osiedla. Proponuje, że będzie od niego kupował wszystkie rzeczy sygnowane logo Paco Rabaco.

Tymczasem Halinka w towarzystwie krewnych zaczyna sprzedawać markowe rzeczy pozyskane ze szmateksu. Interes idzie świetnie. W jeden dzień Kiepscy zarabiają równowartość połowy dotychczasowej pensji Haliny. Mieszkańcy kamienicy przy ul. Ćwiartki ¾ myślą o rozwinięciu biznesu na większą skalę. Czy to im się powiedzie?

Oglądaj w IPLA.TV: „Świat według Kiepskich” - odcinek 539

Świat według Kiepskich w środę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Świat według Kiepskich” - odcinek 538: Trudno powiedzieć
„Świat według Kiepskich” - odcinek 537: Boże skrawki
„Świat według Kiepskich” - odcinek 536: Kto pierwszy, ten lepszy
„Świat według Kiepskich” - odcinek 535: „Zmiana”
„Świat według Kiepskich” - odcinek 534: Grzmot