2018-11-07

„Świat według Kiepskich” - odcinek 538: Trudno powiedzieć

Ferdynand zostaje zaangażowany w tworzenie nowej siły politycznej. Partia będzie miała reprezentować elektorat, który nie posiada konkretnych poglądów politycznych. Czy Kiepski stanie na czele ugrupowania? Jakie są oczekiwania demiurga -prezesa Kozłowskiego?

- Ja reprezentuję suwerena - klaruje Kozłowski podczas rozmowy z Ferdkiem i Paździochem. Tymczasem Marian narzeka, że układ polityczny jest od lat zabetonowany. Kozłowski, przy poparciu Kiepskiego i jego sąsiada, podejmuje decyzję o stworzeniu nowej siły politycznej. W wir życia publicznego zostają wciągnięci również pozostali mieszkańcy kamienicy znajdującej się przy ul. Ćwiartki ¾, a także „podopieczni” Badury, który przewodzi bezdomnym...

W rodzinie Ferdynanda zdania na temat jego nowej aktywności są podzielone. Najczęstszą odpowiedzią na pytanie, jak im się żyje, jest:  „trudno powiedzieć”.

Czy Kozłowskiemu, Kiepskiemu oraz Paździochowi uda zbić się wystarczający kapitał polityczny, by dostać się do upragnionych ław sejmowych? Czy któryś z panów zostanie posłem?

Oglądaj w IPLA.TV: „Świat według Kiepskich” - odcinek 538

Świat według Kiepskich w środę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Świat według Kiepskich” - odcinek 537: Boże skrawki
„Świat według Kiepskich” - odcinek 536: Kto pierwszy, ten lepszy
„Świat według Kiepskich” - odcinek 535: „Zmiana”
„Świat według Kiepskich” - odcinek 534: Grzmot
„Świat według Kiepskich” - odcinek 533: Ciuciubabka