2018-10-21

„Kabaret na żywo według Paranienormalnych”: TV Polak

0

Najlepsi rodzimi satyrycy wreszcie mają własną nocną telewizję śniadaniową! Aby sprostać silnej konkurencji i dać stacji szansę na zaistnienie, potrzebują wielu gwiazd i znanych twarzy do promocji. Liczą, że oglądalność pomogą im zwiększyć takie osobistości, jak Katarzyna Zielińska, która wciela się w pogodynkę, a także Michał Wójcik, Kabaret K2, Kabaret Czesuaf oraz Grzegorz Halama. Własną audycję dostali także młodzi laureaci PAKi, kabaret FiFa-RaFa oraz stand-uper Grzegorz Dolniak.

Telewizor to zbędny mebel w domu czy członek rodziny? W mieszkaniach prawdziwych Polaków bywa tak i tak. Ale w każdym domu, w którym stoi, służy rozrywce, o czym piosenką „Wiemy, czego chcesz” przypomniały Olga Łasak, Ola Szwed, Ola Kwiatkowska i Kasia Dereń - polskie Spice Girls.

Na początek w kabaretowej telewizji śniadaniowej rumpologia. Nie wiadomo o co chodzi? Otóż rumpologia to wróżenie z pośladków. Chyba że mowa o pośladkach Doroty Wellman, w której przypadku - jak stwierdził Marcin Prokop - „byłoby to klasyczne wróżenie z kuli”. Dorota zapytała natomiast o wróżenie ze słomy i gdy się okazało, że to możliwe, poprosiła: „Marcin, ściągaj buty”.

Kabaret Czesuaf zapoczątkował emisję TV Polak skeczem „Mowa nienawiści”. Z programu „Ja panu nie przerywałem, czyli pan tu nie stał” można się było dowiedzieć, jak bardzo zwykłe „dzień dobry” potrafi rozsierdzić politycznego przeciwnika. Z nienawiścią nie ma żartów.

Do studia kabaretowej telewizji wkroczył również stand-uper Grzegorz Dolniak, który podzielił się swoimi refleksjami na temat polskiej edukacji historycznej. Od szkolnej, przez koszulkową (daty, napisy „Pamiętamy”), aż po tę medialną.

Maciej Czekaj opowiedział w Polak TV, jak zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną. A właściwie pokazał, na czym polega porduct placement... Tymczasem Aleksandra Szwed miała przedstawić prognozę pogody. Przeszkodziła jej jednak koleżanka, która nagle pojawiła się w studiu, choć miała być na wakacjach na Krecie. „Na Krecie to była Tadla” - skomentowała docinek na temat urlopu.

Pan Li zaprezentował natomiast sztuczkę z papierosem. Jakim cudem nie przypalił marynarki jednemu z gości tego odcinka? Wie to tylko on sam!

Skąd telewizja bierze swoje gwiazdy? Kreuje je, bo w dzisiejszych czasach każdy może zostać celebrytą. Wystarczy zobaczyć, jak zwykły Staszek stał się sławny, choć tylko wyszedł zapalić… Oto krótki przewodnik, jak zostać pępkiem świata, czyli Paranienormalni i ich goście w skeczu „Samobójca”.

Zwycięzcy ostatniej PAKI? Kabaret Fifa-Rafa w scence „Napad”! I to nie byle jaki, bo przeprowadza go jednoręki bandyta. Tylko jak zgarnąć łup, kiedy w jedynej ręce trzyma się pistolet? Poza tym nie najlepiej trafił, bo - jak się okazało - ofiara próbowała znaleźć swój portfel w torebce. Kobiecej torebce, która przecież nie ma dna!

A na scenę wrócił Pan Li, by pokazać sztuczkę „Kotara”. Paranienormalni jako jego pomocnicy musieli go… „zapinać”. Koniec końców magik uwolnił się z więzów, które wyglądały na naprawdę solidne.

Paranienormalni postanowili pofantazjować na temat przyszłości Polski. W skeczu „Dobre wiadomości” zaprezentowali program informacyjny anno domini 2030. Okazuje się, że Polacy będą wtedy prawdziwą wyspą mlekiem i miodem płynącą - największą gospodarką i krajem, w którym nawet pielęgniarki nie wiedzą, co robić z pieniędzmi… Miła perspektywa, prawda?

Kabaret K2 w skeczu „Pogotowie szamańskie” pokazał, jak mogłoby wyglądać ezoteryczne pogotowie ratunkowe. Szeptucha oraz ezoteryk z lewitującego szpitala trzeciego oka wygrali przetarg na leczenie chorych ludzi w Warszawie i właśnie wprowadzają swoje metody lecznicze. Proszę sobie wyobrazić, że złamanej nogi nie trzeba wcale wsadzać w gips - wystarczy woda gazowana z dużą ilością wapnia. A w razie potrzeby można także zaaplikować lewatywę z kawy, która jest dobra na wszystko! A na co ma być dobra w tym przypadku? Na to odpowiedź da rzecz jasna wahadełko, które nigdy się nie myli!

Jak wygląda prawidłowa kontrola służby granicznej? Tego można się dowiedzieć ze skeczu „Lotnisko”, który zaprezentował kabaret Chyba. Mistrz zaprezentował uczniowi, jak postępować z podejrzanym podróżnym i jego bagażem. Teraz już wiadomo, dlaczego te kontrole trwają tak długo…

Grzegorz Halama zaprezentował monolog, w którym zdradził tajniki swojej diety. Kiedyś usłyszał w telewizji, że można się odchudzić lodami, bo do ogrzania loda organizm podobno zużywa więcej kalorii niż ma sam lód. I jak to ujął sam Halama - Wychodzi na to, że nie ogrzewam lodów. Wchodzą i wychodzą zimne.

A na koniec, gdy widownia posiadła już rozległą wiedzę o otyłości, powrócili gospodarze, by zapowiedzieć kolejny odcinek „Kabaretu na żywo według Paranienormalnych”, który - zgodnie z tradycją - już za tydzień. Zapraszamy!

Kabaret na żywo według Paranienormalnych w niedzielę o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Spocznij! Oto „Kabaret na Żywo według Paranienormalnych”
Waleczny „Kabaret na żywo według Paranienormalnych”
Kariera w „Kabarecie na żywo według Paranienormalnych”
Weselny „Kabaret na żywo według Paranienormalnych”
Wystartował „Kabaret na żywo według Paranienormalnych”!

Komentarze
© Polsat 2020