2018-03-21

„Top Chef” - odcinek 3: Lekkie danie na pożegnanie…

Masa pracy, stresu i cztery konkurencje. Już wiemy, kto odpadł z rywalizacji. Co zadecydowało o opuszczeniu show? Uczestnicy trzeciego odcinka „Top Chef” mieli tym razem rekordowo dużo potraw do przygotowania, a każdy ich ruch śledziła jedna z najgorętszych par show-biznesu.

Pierwsze zadanie polegało na jak najszybszym i jak najdokładniejszym oczyszczeniu kilograma krewetek. Pozornie łatwa czynność przysporzyła niektórym sporych problemów. - Trzęsły się ręce, więc nie szło to tak jak powinno - przyznała jedna z uczestniczek. Najgorzej z zadaniem poradził sobie Damian Wajda, który automatycznie został skierowany do dogrywki.

Podczas kolejnej konkurencji kucharzy podzielono na trzy drużyny. Niebieską poprowadziła Ewelina Łapińska, a w składzie znaleźli się Jan Kilański i Krzysztof Konieczny. Na czele zespołu czarnego stanęła Sylwia Stachyra. Wspierał ją Mateusz Czekierda i Łukasz Frankowicz. Mariola Monczak przewodniczyła natomiast drużynie pomarańczowych - Jarosławowi Śliwce i Szymonowi Sławińskiemu.

Nadzór nad zadaniem sprawowała dwójka gości honorowych: Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski. Uczestnicy musieli przygotować dla nich półmisek owoców morza. Po degustacji okazało się, że najlepiej poradziła sobie drużyna czarnych, która w całości awansowała do kolejnego odcinka „Top Chef”.

Konkurencja główna polegała na przygotowaniu kebaba. - Tu jedno z drugim w ogóle nie komponuje - oceniał Wojciech Modest Amaro. - Tego placka nie należałoby jeszcze potraktować? - zastanawiał się Maciej Nowak. - Ale tak mięsko troszeczkę suche - zauważyła Ewa Wachowicz. Popularna potrawa okazała się kłopotliwa szczególnie dla Eweliny Łapińskiej i Szymona Sławińskiego, którzy trafili do dogrywki. - Niestety, a niby takie proste - skomentował Robert Sowa.

Motywem przewodnim w walce o pozostanie w programie był napój gazowany, a dokładnie cola, który miał pasować do lekkiego domowego dania. Posiłek, który należało przygotować powinien zawierać tylko pięć składników, a utrudnienie polegało na zamknięciu spiżarni i korzystaniu tylko z produktów dostępnych w lodówce. Zadanie okazało się ostatnim dla Szymona Sławińskiego, który musiał spakować swoje noże i pożegnać się z kuchnią programu „Top Chef”.

Które danie najbardziej zachwyciło Katarzynę Warnke i Piotra Stramowskiego? Kto przygotował sos, którego nie dało się spróbować i komu z policzka starła majonez sama Ewa Wachowicz?!

Czat z Szymonem Sławińskim:

Oglądaj w IPLA.TV: „Top Chef” - sezon 7, odcinek 3

„Top Chef” w środę o godz. 21:25 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Top Chef” na Instagramie - @top_chef_polska

Zobacz także:
Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke w kuchni „Top Chef”
„Top Chef” - odcinek 2: Ale rzeź! Odpadły aż trzy osoby!
Paweł Koślik i Mikołaj Cieślak w roli inspektorów „Top Chef”
„Top Chef” - odcinek 1: Sztafeta i… azjatycki stek
„Top Chef”: Poznaj uczestników 7. edycji! Kim są? Co potrafią?
Ewa Wachowicz dla POLSAT.PL o kulisach programu „Top Chef”
Wojciech Modest Amaro zatrudni uczestnika „Top Chef”?
Maciej Nowak: Co jest teraz modne w kuchni? Glocal!
Grzegorz Łapanowski: Kuchnia jest lustrem osobowości

Oglądaj na oficjalnym kanale YouTube: