2018-03-04

Ewa Wachowicz dla POLSAT.PL o kulisach programu „Top Chef”

Jurorka zdradziła jak radzą sobie uczestnicy kulinarnego show. - Czasami trzeba ich prowadzić za rękę - powiedziała Ewa Wachowicz. Mistrzyni gotowania podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat najnowszego sezonu programu „Top Chef".

Siódma edycja będzie pełna emocji, niespodzianek i elektryzujących momentów. Bo gotowanie to nieposkromiony żywioł! Z jednej strony bogactwo smaków i nieskrępowana wyobraźnia, ale również kulinarne wpadki surowo oceniane przez wymagające jury. W gronie ekspertów nie mogło zabraknąć Ewy Wachowicz.

Jurorka przyznała, że podczas realizacji odcinków dochodziło do zaskakujących sytuacji. Szefowie kuchni gubili się i trzeba było ich ukierunkować. Nic dziwnego, bo najpierw muszą dobrze poznać plan „Top Chefa”. Czy to właśnie było przyczyną kłopotów? - Tak, to dla nich zupełnie nowa kuchnia, nowe przyrządy. Wszystko! Nawet spiżarnia, w której czasami jest im po prostu ciężko się odnaleźć. Na początku trochę im pomagamy, ale jak tylko zaczynają czuć się u nas swobodnie, to zostawiamy ich samym sobie - mówi Ewa Wachowicz w rozmowie z POLSAT.PL.

 

#topchefpolska #zaczęliśmy #juzwkrotcewpolsacie @polsatofficial #tobedzieswietnaedycja

Post udostępniony przez TOP Chef Polska (@top_chef_polska)

Kolejnym częstym problemem, z którym muszą zmierzyć się kucharze, jest spotkanie z nieznanymi im wcześniej produktami. Ewa Wachowicz tłumaczy, że w takiej sytuacji uczestnikom albo otwierają się głowy, co prowadzi do powstania kreatywnych dań albo następuje totalna blokada, która kończy się katastrofą na talerzu. - Czasami po błędnym wyborze składników następuje lawina nieszczęść i każda kolejna decyzja też jest zła - wskazuje jurorka.

Jak wysoko została zawieszona poprzeczka we wracającym po przerwie „Top Chefie”? Nagroda główna mocno motywuje i zanosi się na ostrą rywalizację na bardzo wysokim poziomie. - Uczestnicy pozytywnie nas zaskakują. Zarówno potrawami jak i ich prezentacją, bo talerze wyglądają fenomenalnie. Jedno z przygotowanych dań zachwyciło mnie na tyle, że z powodzeniem mogłoby być przystawką w mojej restauracji! - zdradza Ewa Wachowicz.

Joanna Grochal

„Top Chef” w środę o godz. 21:25 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Top Chef” na Instagramie - @top_chef_polska

Zobacz także:
„Top Chef” wraca! Tęskniliście? Mamy dla was wideo
Wojciech Modest Amaro zatrudni uczestnika „Top Chef”?
Maciej Nowak: Co jest teraz modne w kuchni? Glocal!
Grzegorz Łapanowski: Kuchnia jest lustrem osobowości
Wielki powrót programu „Top Chef” z nowym jurorem!”