2016-12-28

W Nowy Rok z Neo-Nówką: Seks, alkohol i książki

0

Dzięki kultowym skeczom rozpoczęliśmy 2017 rok z szerokim uśmiechem. Roman Żurek, Radosław Bielecki oraz Michał Gawliński przedstawili swój najbardziej spektakularny program.

Osiemnaście ciężarówek ze sprzętem, dwupoziomowa scena, wizualizacje, nowoczesne oświetlenie, pirotechnika, tancerki, nienumerowane miejsca siedzące, czasami nawet telebim. Czy ktoś miał więcej? Tak. U2, Rammstein i Marian Pucis trio…

Tematyka żartów jest bardzo szeroka. Kabareciarze wyśmiewają między innymi urzędowe absurdy, niechlubne wyczyny parlamentarzystów i gwiazd show-biznesu oraz narodowe wady i przywary. Pokazują również śmieszność niektórych obyczajów i zabobonów. Na scenie towarzyszy im zespół Żarówki.

- Zawsze staraliśmy się prowokować, ale przede wszystkim dawać do myślenia. Pokusiliśmy się o większą dawkę absurdu i humoru sytuacyjnego. Co nie znaczy, że będzie łagodnie. Wręcz przeciwnie. Dotykamy przecież tematów tabu - zapowiadał dwuczęściowy program Radosław Bielecki. - Kreowani przez nas bohaterowie znajdą się w wielu trudnych i zaskakujących sytuacjach. Widzowie dowiedzą się między innymi o staraniach pewnej pani z tak zwanego marginesu społecznego o posadę sekretarki, o początkach państwa polskiego czy kulisach zawodów sportowych w żeńskim wydaniu. Można też się spodziewać kilku autorskich piosenek, które od pewnego czasu są nieodłączną częścią naszych występów - dodał.

Pochodzą z Wrocławia i okolic. Uprawiają satyrę polityczną, szalenie inteligentnie i dowcipnie. Obecnie jest ich trzech. Roman Żurek - założyciel kabaretu i właściciel prawdziwie kamiennej twarzy, pod którą drzemie wulkan humoru. Michał Gawliński - z wykształcenia nauczyciel, na scenie ekspert od ról „życiowych oferm”. Natomiast scenicznym „prawdziwym mężczyzną”, amantem lub macho w zależności od potrzeb, najczęściej bywa Radosław Bielecki, prywatnie znany ze swego apetytu.

Kabaret Neo-Nówka powstał w 2000 roku, założony przez grupę wrocławskich studentów, ale uznanie na polskiej scenie kabaretowej artyści zdobyli, dopiero gdy… założyli moherowe berety i powiedzieli, co ich naprawdę irytuje w naszej obyczajowości. Zostali dostrzeżeni, a potem wielokrotnie nagradzani i wyróżniani.

Są uważnymi obserwatorami naszych czasów, więc tematów im nie brakuje. W skeczach demaskują ludzkie przywary i niedołęstwo myśli. Wywiązują się z tej misji wzorowo, a widzowie mają przyjemność oglądać ich na scenie. Zawsze gwarantują niepowtarzalne show!

Seks, alkohol i książki - program kabaretu Neo-Nówka - część 1” dostępny w IPLA.TV

Seks, alkohol i książki - program kabaretu Neo-Nówka - część 2” dostępny w IPLA.TV

Zobacz także:
Kabaret Skeczów Męczących prezentuje „Śmiechosteron”
Kabaret Młodych Panów lubi hucznie świętować
20-lecie Grupy MoCarta na antenie Telewizji Polsat
„Ryjek 2016” z Jerzym Kryszakiem i elitą kabaretów
„Schody do nieba” na 15-lecie Neo-Nówki

Komentarze
© Polsat 2018