Wojciech Łuszczykiewicz

0

Kompozytor, autor tekstów, lider i wokalista zespołu Video.

Jak przystało na nieskrępowanego artystę bywa niepokorny, zawadiacki, rubaszny i nieprzewidywalny. Z drugiej strony to polonista z wykształcenia, do tego z maturą zdaną w USA, który nie tylko śpiewa i komponuje, ale przede wszystkim pisze teksty dla siebie i innych. Współpracował już z takimi wykonawcami jak De Mono, Mafia, Anna Wyszkoni, Grzegorz Hyży czy Rafał Brzozowski. A to z pewnością nie koniec.

Najpierw był jednak pop-rockowy zespół Superpuder, założony w Łodzi, z krzykliwym hasłem „Trudna młodzież śpiewa łatwe piosenki”, gdzie m.in. powstały utwory o bohaterach piłkarskich kibiców - „Rasiak Song” i „Co zrobił Janas?” oraz posłance Renacie Beger - „Film Renaty”. Owocem działalności był album „Mowa-Trawa” i wyróżnienie za Alternatywny Debiut Roku.

Kontynuacją tamtego projektu jest grupa Video, która powstała w 2007 roku i zarejestrowała trzy albumy: „Video gra”, „Nie obchodzi nas rock” oraz „Doskonale wszystko jedno” z takimi przebojami jak „Bella”, „Idę na plażę”, „Soft”, „Środa czwartek”, „Papieros”, „Wszystko jedno” czy „Ktoś nowy”. Na półce z nagrodami znalazły się m.in. wyróżnienia za Odkrycie Roku 2008, Zespół Roku 2011 i 2012 oraz Najlepszy Zespół w 2015 i 2016 roku. Jednym z najcenniejszych dokonań grupy Video jest teledysk do piosenki „Dobrze, że jesteś” nagrany z grupą Młodzi Migają Muzykę, uwrażliwiający na problem społeczny osób niesłyszących.

Komentarze