Janusz Panasewicz

0

Charyzmatyczny i niepokorny wokalista Lady Pank, jednego z najważniejszych polskich zespołów rockowych.

Dziesiątki przebojów, tysiące koncertów, oto historia polskiej muzyki, ikona, idol wielu pokoleń, którym śpiewał o wolności, młodości, buncie i miłości. Od 1982 roku, gdy trafił do Lady Pank, do dziś jest frontmanem i wokalistą grupy, tworząc wybitny duet z gitarzystą Janem Borysewiczem, wspierany przez znakomitych muzyków. Do tego charakterystyczna barwa głosu, niepodrabialny image i życiowa postawa prawdziwego rockandrollowca, o której krążą legendy.

Dorastał w Olecku, którego dziś jest zasłużonym obywatelem, maturę zdawał w Białymstoku, gdzie był także uczniem średniej szkoły muzycznej, a w trakcie obowiązkowej służby wojskowej w PRL śpiewał w zespole wojskowym Desant. Wtedy jeszcze nie marzył, że - jak najwięksi na świecie - po kilku dekadach aktywności i niesłabnącej popularności, będzie celebrował wyjątkowe wydarzenia, bawiąc publiczność akustycznymi i symfonicznymi wersjami największych hitów. Jak zawsze, wszystkie znane na pamięć i od pierwszego do ostatniego słowa chóralnie odśpiewane!

„Jesteś idolem
Wielbi cię tłum
Gdzie się pojawisz słychać
Zdumionych głosów szum
W porannej prasie widzisz
codziennie swoją twarz
Z możnymi tego świata
o wielkie stawki grasz”

Czy w piątej edycji narodzi się idol na miarę Janusza Panasewicza? Jego „Zamki na piasku” przetrwały próbę czasu. Kto następny?

Komentarze