Ewa Farna

0

Wokalistka o czystym, mocnym głosie z czterema złotymi i siedmioma platynowymi płytami na koncie.

Urodzona w czeskim Trzyńcu w polskiej rodzinie mieszkającej na Zaolziu. Przez całe dzieciństwo muzyka towarzyszyła jej na każdym kroku. Oprócz śpiewu, także fortepian i inne instrumenty. Nikt nie miał wątpliwości jaką drogą chce iść mała Ewa. Brała udział w konkursach i przeglądach piosenki, zdobywając liczne nagrody.

Na czeskim rynku muzycznym zadebiutowała już w wieku 13 lat, a album „Měls mě vůbec rád” królował w rankingach sprzedaży, okrywając się platyną. Kolejny, wydany rok później, zatytułowany „Ticho” odniósł podobny sukces, a potem w Polsce - już jako „Cicho” - nie tylko został Płytą Roku 2009, ale miał status podwójnej platyny.

Kariera szybko nabrała tempa, artystka wydawała kolejne płyty po obu stronach granicy, sięgała po prestiżowe nagrody, m.in. muzycznych stacji telewizyjnych, a jej hity jak „EWAkuacja” czy „Bez łez” liderowały w notowaniach. Życiowe doświadczenia potrafiła z wyczuciem wkomponować w swój artystyczny dorobek, jak to miało miejsce z emocjonalnym utworem „Przepraszam” z albumu „W(Inna)”.

W 2014 roku sięgnęła po Bursztynowego Słowika Publiczności na Polsat Sopot Festival, a w 2015 roku ukazała się jej ostatnia płyta po polsku pt. „Inna”, promowana przez singiel „Tu”. Chętnie brała udział w polskich i czeskich talent show, gdzie dała się poznać jako empatyczna, ale też wymagająca i zaangażowana jurorka. Jaka będzie w piątej edycji „Idola”?

Komentarze