2024-07-04

„Przyjaciółki”: Plejada męskich gwiazd w serialu. Pamiętasz?

Znani i lubiani aktorzy związani z produkcją na przestrzeni lat. Jakie postacie zagrali? Sprawdź, w kogo wcielili się: Filip Bobek, Paweł Małaszyński, Mikołaj Krawczyk, Mateusz Damięcki, Krzysztof Wach, Lesław Żurek, Mateusz Janicki i Michał Czarnecki w serialu „Przyjaciółki” i przypomnij sobie wcześniejsze sezony, które ekscytowały widzów.

Filip Bobek
Zagrał w trzecim sezonie „Przyjaciółek”. Szymon - irytujący, ale przystojny sąsiad Ingi był stomatologiem, którego początkowa obecność w serialu polegała na wzajemnych zatargach z Gruszewską. Jednak kto się czubi, ten się lubi i dość szybko relacja zmieniła się z bliższą niż tylko przyjacielską.

Krzysztof Wach
Do obsady wszedł za sprawą Anki, która po wielu latach bycia głównie mamą i patronką ogniska domowego zaczęła szukać swojej drogi życia po rozwodzie z Pawłem. W czwartym sezonie Maciek, instruktor jogi, sporo młodszy od Strzeleckiej wprowadza w jej życie powiew świeżości i uznania dla kobiecej strony w związku.

Lesław Żurek
Informatyk związany z Zuzą w pierwszych sezonach serialu, wraca do łask jako jej partner w szóstej odsłonie. Jako że bizneswoman była wielką miłością Wojtka, pojawiają się gorące wspomnienia. Czy stara miłość nie rdzewieje, szczególnie kiedy partner jest także ojcem nienarodzonego dziecka? 

Mateusz Damięcki
Błażej, ojciec chłopca ze spektrum autyzmu, spotyka się z Zuzą, bo ich dzieci uczęszczają do tego samego przedszkola. Początkowo para wspiera się w wychowaniu chłopców, a ona pomaga mu przejść przez rozwód z żoną. W sezonie 18. tworzą patchworkową rodzinę z jej zaletami i wadami.

Mateusz Janicki
Maks, przystojny lekarz w sezonie 16. prosi Ingę o rękę i przygotowania do ślubu idą pełną parą. Gruszewska jednak ucieka sprzed ołtarza, a narzeczony znajduje pocieszenie w koleżance z pracy. Kiedy mimo wszystko wracają do siebie, następuje zwrot akcji. Inga decyduje o rozstaniu dla dobra dziecka, które jest owocem upojnej nocy Maksa z tamtą lekarką.

Michał Czarnecki
Aktor wcielił się w rolę Tomka, dyrektora jednej z warszawskich szkół i nieźle namieszał w życiu Patrycji w 8. sezonie. To właśnie z nim bohaterka wdała się w krótki romans po rozstaniu z mężem, ale już na wstępie był burzliwy. Okazało się, że w towarzystwie, mężczyzna się jej wstydzi. Przestawia ją jako znaną stylistkę gwiazd, a nie zwykłą fryzjerkę. W dodatku nie przyznaje się do ich romantycznego związku. Aby odkupić swoje winy, Tomek wpada na oryginalny pomysł...

Mikołaj Krawczyk
Przebojowy i majętny bankier, dyrektor marketingu związany zawodowo z Zuzą. Typ pracoholika, którego na swój cel bierze Dorotka i zaciąga przed ołtarz. Owocem ich małżeństwa jest Mirandka.

Paweł Małaszyński
Artur, zainteresowany Patrycją. Spotyka się z nią kiedy leczy ona rany po trudnym rozstaniu. W 18. sezonie „Przyjaciółek” kobieta wpada przez niego w poważne tarapaty, po tym jak przegrywa on wszystkie jej oszczędności w kasynie. Kochan zostaje bez grosza i nie ma z czego opłacić czynszu za swój salon fryzjerski.

Wszystkie odcinki serialu, można obejrzeć na platformie Polsat Box Go Przyjaciółki w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat