2024-06-06

„Nasz nowy dom” i Fundacja Polsat z akcją w Skierniewicach

Od wielu lat misją zarówno programu „Nasz nowy dom”, jak i Fundacji Polsat jest niesienie pomocy rodzinom w trudnych sytuacjach życiowych. Tym razem w specjalnym wydarzeniu w Skierniewicach, będącym przedsmakiem nowego sezonu, odbył się wernisaż prac podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Zrealizowany został także pierwszy z jesiennych specjalnych odcinków.

Muzyczna gwiazda na wernisażu
28 maja Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach stało się wyjątkowym miejscem na kulturalnej mapie Skierniewic, bowiem zostały w nim wystawione prace plastyczne dzieci „Galerii 105” działającej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. W wydarzeniu wzięła udział prowadząca program „Nasz nowy dom” Ela Romanowska wraz architektką Martą Kołdej, jak również znana i lubiana wokalistka Anna Wyszkoni, która uroczyście otworzyła wernisaż.

Wsparcie dla młodych artystów
Podczas wernisażu odbyła się także zbiórka pieniędzy na cele charytatywne: kwota zebrana podczas eventu przekroczyła 10 tysięcy złotych i zostanie przeznaczona na wyposażenie pracowni oraz materiały plastyczne dla podopiecznych ośrodka. - Skierniewicki Ośrodek Szkolno-Wychowawczy jest nam bardzo bliski i dla nas również jest to magiczne miejsce, z którym jesteśmy związani od wielu lat. Pracują w nim ludzie z ogromnym sercem i zaangażowaniem, każdego dnia okazując ciepło i dobro swoim podopiecznym. Sami jesteśmy pod ogromnym wrażeniem prac młodych artystów i tym drobnym wkładem chcieliśmy wesprzeć ich twórczość, powiedziała Prezes Fundacji Polsat, Krystyna Aldridge-Holc.

Nagrania do nowego sezonu
W trakcie wydarzenia realizowany był odcinek specjalny pierwszego odcinka nowego sezonu programu „Nasz nowy dom”, który będzie miał emisję jesienią. W jesiennej ramówce Polsatu widzowie będą mogli oglądać więcej metamorfoz, ale nie tylko domów konkretnych rodzin. Twórcy programu postanowili, że będą remontować także instytucje pożytku publicznego, aby mogły służyć lokalnym społecznościom, tak więc formuła programu zostanie rozszerzona o pomoc placówkom publicznym czy świetlicom.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nasz Nowy Dom (@nasznowydom)

Pomoc dla osób z niepełnosprawnościami
W przypadku odcinka w Skierniewicach ekipa programu postanowiła wyremontować mieszkania treningowe dla osób z niepełnosprawnościami, dzięki któremu będą one mogły nabierać samodzielności i wprawy w czynnościach życia codziennego. - Zabrzmi to mało skromnie, ale „Nasz nowy dom” wykonał świetną robotę. Remont mieszkania treningowego dla podopiecznych to tylko wstęp do tego co będzie działo się w nowym sezonie. Wszyscy jesteśmy ogromni szczęśliwi, że mogliśmy pomóc tym młodym ludziom - powiedziała prowadząca program Ela Romanowska

Fot. AKPA/mat. prasowe Polsat

Zapraszamy do oglądania programu Nasz nowy dom w nowej formule od września w czwartki o godz. 20:05 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat