2024-05-24

„Ewa gotuje”: Obiad jak u babci, ale w podkręconej wersji

Pomidorówka, pierogi i bezy to klasyka, ale z pewnością nie nudna, kiedy bierze się za nią Ewa Wachowicz. Autorka programu proponuje ciekawe zmiany w przepisach, które pozwalają odkryć nowe oblicze tych dań. Bo do zupy można dodać nutę kokosa, a pierogi nadziać produktami znanymi z włoskiej kuchni. Oczywiście ze świetnym efektem. „Ewa gotuje” w sobotę o godz. 10:05 w Polsacie.

Przepyszna pomidorowa z mleczkiem kokosowym
Późna wiosna to doskonała pora na porządki w spiżarni i przygotowanie miejsca na nowe przetwory. A że Ewa Wachowicz znalazła domowy przecier pomidorowy, to pierwsza potrawa będzie z jego udziałem. Jak zrobić zaskakującą zupę pomidorową? Zabielić ją mleczkiem kokosowym, na orientalną nutę!

Pierogi z ricottą. Viva Italia!
Drugie danie również będzie niecodzienne, ponieważ autorka programu przyrządzi klasyczne, polskie pierogi, ale z nadzieniem w stylu śródziemnomorskim - z ricotty, parmezanu i bazylii.

Bezy a la Pavlova
Tort Pavlova to jeden z najelegantszych deserów. Ale bezy z bitą śmietaną oraz owocami można też zrobić w wersji ciasteczek i taki właśnie przepis proponuje tym razem Ewa Wachowicz.

Jak przygotować poszczególne dania? Proporcje składników i szczegóły przepisów w 514. odcinku programu „Ewa gotuje”.

Dziękujemy za wspólne oglądanie wiosennego sezonu programu Ewa gotuje w sobotę o godz. 10:10 w Polsacie.