2024-05-22

Majka Jeżowska znów z Krystyną Prońko na scenie w Sopocie

Miłość tych dwóch artystek do jednego mężczyzny zaowocowała pewnym kultowym utworem, który zaśpiewają razem na Polsat Hit Festiwal 2024. Ich wieloletnia przyjaźń była wyboista, ale skończyła się happy endem. Połączyła kobiety, które doświadczyły przemocy z rąk tego samego mężczyzny. Historię tę opisały w piosence „On nie kochał nigdy żadnej z nas”. Koncert „Najpiękniejsza w klasie. Majka Jeżowska” 25 maja w Operze Leśnej i w Polsacie.

Uczennica, mistrzyni i…
W latach siedemdziesiątych Majka Jeżowska była studentką Akademii Muzycznej w Katowicach, w której wykładała prof. Krystyna Prońko. Młoda Majka szybko zyskała sympatię pani profesor i tak zaczęły zacieśniać się ich więzi. Doświadczona artystka wprowadziła swoją podopieczną w świat estrady, poznała z ludźmi z branży i… swoim wieloletnim partnerem, kompozytorem i aranżerem, Januszem Komanem.

Ta druga
Ta znajomość zaowocowała wkrótce wybuchem miłości między nim a Majką. I choć związek z Krystyną i tak był już na finiszu, to jednak cała sytuacja skomplikowała dalsze losy całej trójki. Krystyna Prońko, zamiast żywić urazę do swojej studentki, ostrzegła ją przed związkiem z Januszem. Mąż miał jakoby stosować wobec niej przemoc. Zakochana młoda Majka nie zamierzała wierzyć w te przestrogi. Związek rozwijał się, aż w końcu para pobrała się i doczekała się syna.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez KRYSTYNA PROŃKO (@krystynapronko_official)

Gorzka prawda
Sielanka nie trwała jednak zbyt długo, a młoda artystka dość szybko przekonała się, że słowa Krystyny nie wynikały z zazdrości i chęci zniszczenia ich związku, tylko były prawdą. Po latach doszło do spotkania obu artystek, niestety w tragicznych okolicznościach, bo w szpitalu. Majka Jeżowska została dotkliwie pobita przez swojego męża. Ta historia zakończyła drugie małżeństwo, ale wznowiła przyjaźń między paniami.

Siła kobiet
W 1986 r. przyjaciółki zaśpiewały razem na scenie piosenkę „On nie kochał nigdy żadnej z nas”, ogłaszając przed światem triumf kobiecej solidarności. W sobotę 25 maja 2024 roku wybrzmiała na scenie Opery Leśnej w Sopocie przy okazji specjalnego jubileuszu.

Polsat Hit Festiwal 2024: Najpiękniejsza w klasie. Majka Jeżowska - oglądaj:

Polsat Hit Festiwal 2024 w piątek 24 maja i sobotę 25 maja od godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat