2024-05-10

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi!”: Finaliści 20. sezonu

Oto skład uczestników jubileuszowej edycji w walce o 100 tysięcy i Złotą Twoją Twarz. Filip Lato, Maria Tyszkiewicz, Stefano Terrazzino i Mateusz Ziółko w wybranych przez siebie metamorfozach zmierzą się na scenie muzycznego show. Jak wyglądała ich droga w tym wyjątkowym 20. sezonie? Przypominamy najciekawsze chwile. Finał „Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi!” w piątek 17 maja o godz. 20:05 w Polsacie.

Kumulacja wyzwań
Filip Lato awansował do finału ze 186 punktami. Zwycięzca 9. edycji programu jubileuszowy sezon zaczął wcieleniem w Robbiego Williamsa, ale prawdziwe wyzwania dla tego utalentowanego wokalisty zaczęły się dopiero później. W kolejnych odcinkach z różnym powodzeniem odtwarzał występy Sylwii Grzeszczak i Cher. Metamorfozy w lidera zespołu Queen Freddiego Mercury’ego i Skolima przyniosły mu wiele pochwał od jury.

Z przyjaciółką i w wehikule
Szósty odcinek był okazją do zaproszenia na scenę przyjaciółki - Michaliny Sosny, z którą zaśpiewał hit duetu Ricchi e Poveri. Na wygraną w edycji musiał jednak jeszcze poczekać. Dopiero ósmy piątkowy wieczór należał do niego. Dzięki wehikułowi czasu, ponownie spektakularnie wcielił się w Jamesa Blunta. Nieco gorzej poszło mu w roli Briana Johnsona z AC/DC, ale nie przekreśliło to szans na awans do finału. W zwycięskim sezonie w finale wcielił się w Roberta Planta. Kogo wybierze tym razem?

Zmienne szczęście
Zaledwie jeden punkt mniej w 20. edycji zgromadził Mateusz Ziółko. Po niezbyt udanej metamorfozie w Eda Sheerana w pierwszym odcinku zdecydowanie zmobilizował się w kolejnej jako Sam Smith. Co prawda rola Beaty Kozidrak mu nie podeszła, ale podniósł się po tym widowiskowo, wcielając się w lidera U2 i swojego idola - Bono, co przyniosło mu zwycięstwo w odcinku.

Muzyczny kalejdoskop
W kolejnych odcinkach żonglował epokami, stylami i płciami. Wykonał kolejno piosenki Krzysztofa Krawczyka, Cass Elliot, Grzegorza Markowskiego (tu dzięki wehikułowi czasu ponownie wziął na warsztat hit „Nie płacz Ewka”, którym zwyciężył jeden z odcinków w swojej edycji), Teddiego Swimsa i Toma Jonesa. W efekcie ze 185 punktami awansował do finału. Dziesiątą edycję wokalista wygrał brawurowym wcieleniem w Arethę Franklin. Czy ponownie postawi na spektakularną zmianę płci?

Plejada silnych kobiet (i mężczyzn)
Spektakularne metamorfozy Marii Tyszkiewicz z szóstej edycji przeszły już do historii show. Wśród nich Doda, Axl Rose, Alicja Majewska i finałowa Rihanna. W jubileuszowym sezonie też nie zabrakło wcieleń w diwy. Już pierwszy odcinek to wymagająca rola Ewy Demarczyk, następnie Dua Lipa i Lady Gaga. W czwartym odcinku, korzystając z opcji „zaproś przyjaciela”, hit z repertuaru zespołu Tears For Fears zaśpiewała z Olgą Szomańską.

Powtórka z sukcesu
W piątym odcinku triumfowała, zadając kłam twierdzeniu, że „królowa jest tylko jedna” ponownie wcielając się w Dodę. A do tego świetnie poradziła sobie jako Edyta Bartosiewicz, Jon Bon Jovi, Christina Aguilera i Avril Lavigne, co ostatecznie dało jej 185 punktów i awans do finału. Czy w ostatnim występie sezonu „Najlepsi!” spróbuje udowodnić, że podoła również męskim rolom?

Bariery językowe i nie tylko
Stefano Terrazzino zadebiutował w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w trzeciej edycji show, którą wygrał, śpiewając wzruszającą piosenkę Mieczysława Fogga. W jubileuszowym sezonie ponownie udowodnił, że potrafi śpiewać w różnych stylach i językach. Zaczął od roli Lizy Minnelli, a później byli F.R David i Shakin Dudi. W czwartym odcinku wehikuł czasu pozwolił mu ponownie zmierzyć się z piosenką Heleny Majdaniec.

Lwi pazur Włocha
Kolejne wcielenia to Luis Fonsi w duecie z Emilią Komarnicką-Klynstrą w roli Demi Lovato i Caleb Followill. To z piosenką zespołu Kings of Leon okazało się najlepszym w odcinku. Następnie były niezłe występy jako Ryan Gossling i Salvador Sobral, ale dopiero w dziewiątym odcinku rzutem na taśmę pokonał innych w drodze do finału. Brawurowo zaprezentował się w nim jako Marta Mirska. Czy w końcu zaśpiewa w programie po włosku?

Finał Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 maja w piątek o godz. 20:05 w Polsacie.

Regulamin głosowania w finale 20. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo