2024-04-12

„Bracia” - odcinek 5: Wszystkie odcienie kłamstwa

Dobrowolscy wiedzą, że są rzeczy, do jakich trudno przyznać się nawet najbliższym. Wojtek długo wprowadzał w błąd swoją rodzinę, Adam nie umie przyznać się do problemów nawet samemu sobie, a Piotr nie jest w stanie przełamać się i wyznać trudnej prawdy ani żonie, ani braciom. Szybko przekonuje się, jak głęboko ranią fakty. „Bracia” w piątek o godz. 22:10 w Polsacie.

„Czy może być gorzej?”
Prokurator odwiedza Tadeusza, pytając o niejasne interesy Dobrowolskiego, które prowadził z deweloperem. Tym samym, od którego zlecenie projektu miał Piotr. Adwokat chce ostrzec siostrzeńca, ale Piotr jest poza miastem. Załamany informacjami o swoim stanie zdrowia odwołał ważne spotkanie, aby pojechać do kliniki. Diagnoza potwierdza się, ale lekarz daje mu szansę na terapię.

„To nie tak miało wyglądać”
Wojtek zapomina o spotkaniu z Martą. Ratują go pracownicy, wymyślając na szybko romantyczny piknik. Mężczyzna opowiada jej, że ojciec nie popierał jego ścieżki kariery. Ona nie rewanżuje się opowieścią o sobie. Po randce chłopak chwali się Piotrowi, który odwiedza go w restauracji. Brat, przełamując się, zwierza mu się z problemów. Kolejne spotkanie z Martą nie dochodzi jednak do skutku, bo ona musi zająć się chorym ojcem, bezdomnym.

„Jeszcze chwila a się w tobie zakocham”
Pod pretekstem oddania kolczyków Adam odwiedza Renatę i chemia ponownie działa. Dochodzą do wniosku, że mogą się nadal spotykać, chociaż dla niej to nic poważnego. Zosi mówi, że nie ma mowy o żadnym zaangażowaniu. Za to jej przyjaciółka martwi się o Piotra, z którym wbrew radom nadal utrzymuje kontakt. Prosi Renię, aby podpytała jego brata o to co się dzieje. Tymczasem Piotr wraca do domu, gdzie szczęśliwa Wiktoria mówi mu, że jest w ciąży.

Bracia w piątek o godz. 22:10 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat