2024-04-05

Jedna miłość, jedno życie i jedno... zwycięstwo. Zobacz!

Mateusz Ziółko jako Bono z U2 najlepszy w 4. odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Wokalista zaprezentował utwór „One” i zgarnął czek o wartości 10 tysięcy złotych, który przekazał na cele charytatywne. Oprócz tego widzowie oglądali metamorfozy takich gwiazd jak: Freddie Mercury, Ryan Tedder (One Republic), Helena Majdaniec, Tears for Fears, Łukasz Golec (Golec uOrkiestra), Kelis i Jimmy McShane (Baltimora).

Tabela i wyniki
Podsumowanie punktacji po trzech odcinkach. Na pierwszym miejscu w tabeli niezmiennie Katarzyna Skrzynecka, której udało się zgromadzić 83 punkty. Dwadzieścia „oczek” mniej i druga pozycja należały do Marii Tyszkiewicz. Na trzecim miejscu zwycięzca poprzedniej rywalizacji - Kacper Kuszewski (59 punktów). Jako czwarty uplasował się Filip Lato (55 punktów).

Impreza, jakich mało!
Na start Filip Lato jako Freddie Mercury. - To jest daleko ode mnie, bo ja jestem trochę taki bardziej luźny - przyznał uczestnik podczas prób. Referencją do wykonania „Living on My Own” był szalony teledysk gwiazdy, w którym wyprawiano jego 39. urodziny. - Uwielbiam go, ale z drugiej strony mam trochę obaw, bo jest niepodrabialnym i ikonicznym artystą - dodał wokalista. Czy jurorzy dali się porwać do zabawy? - Wbiłeś mnie w fotel zdecydowanie - jako pierwszy odezwał się zdumiony Piotr Gąsowski. - Wokalnie jesteś znakomity zawsze, a i teraz nie odbiegałeś od normy - dodała od siebie Małgorzata Walewska.

Wzbić się na wyżyny
Kto następny? Basia Kurdej-Szatan i wspomnienie drugiej części klasyka kina „Top Gun”. Gwiazda wcieliła się w lidera grupy One Republic, która nagrała motyw przewodni do filmu w 2022 roku. - On ma trochę na wszystko wywalone. I mi troszeczkę brakuje takiego „tumiwisizmu”, więc z przyjemnością się tego uczyłam - przyznała aktorka, opowiadając o roli Ryana Teddera. Jak jurorzy ocenili interpretację piosenki „I Ain't Worried”? - Bardzo mi się wszystko podobało - powiedział Robert Janowski. - Pięknie się poruszałaś na szerokich nogach, byłaś taki chłopak, do zjedzenia jesteś. Jeśli chodzi o barwę, to czasami miałam wrażenie, że miałaś za bardzo otwarty nos - zauważyła Małgorzata Walewska.

Powrót do przeszłości
Wehikuł czasu dla Stefana Terrazzino, czyli ponowna metamorfoza w Helenę Majdaniec i piosenka „Rudy rydz”. Agnieszka Hekiert wspominała próby w trzeciej edycji show. - Bardzo się wtedy natrudziliśmy. Ile to było męki nad tym utworem - mówiła nauczycielka, mając na myśli głównie barierę językową. - W takiej postaci, do której nie mamy aż tak dużo referencji, jest trochę przestrzeni na swoją własną interpretację - podkreślał uczestnik w rozmowie z Maciejem Dowborem. Jak wyszła ta powtórka z rozrywki? - Taki wdzięk, taki urok, taka skromność. Po prostu cudo.  Jestem zachwycona - wyliczała zalety Małgorzata Walewska. - Jestem wzruszony twoim występem, dziękuję ci bardzo - wtórował jej Robert Janowski.

Znowu razem
Przy tej metamorfozie Maria Tyszkiewicz poprosiła o pomoc Olgę Szomańską, która zajęła drugie miejsce w szóstym sezonie programu. Panie pracowały nad utworem „Shout” z repertuaru Tears for Fears. Protest song z 1984 roku wymagał od duetu odpowiedniego klimatu. - Największym wyzwaniem będzie zrobienie tego na poważnie - stwierdziła uczestniczka. A oto efekty akcji „zaproś przyjaciela”! - Wyszłyście dziewczyny fantastycznie. Nie spodziewałem się Maryśka, bo to jest nie do podrobienia. Jestem w szoku - chwalił Robert Janowski. - Wspaniały, cudowny występ od serca - podsumował Piotr Gąsowski.

Legenda rocka i hit wszech czasów
- To jest dojrzały facet. Świadomy tego kim jest, co chce przekazać - mówił Mateusz Ziółko o wylosowanym bohaterze. Był nim wokalista grupy U2, Bono. Utwór, z którym się zmierzył uczestnik to ballada „One” z 1991 roku. - Bono to jest taki storyteller. Jest wierzącym człowiekiem, otwarcie mówi o Bogu - opisywał dalej postać, w którą miał się wcielić. - „One” to jest jeden z nielicznych rockowych hitów wszech czasów - dodał. Presja była wiec ogromna, sprawdźmy zatem, jak było! - Barwa... no nie wiem skąd, jak. Super! - ocenił Robert Janowski. - To jest edycja „Najlepsi” i wy jesteście „Najlepsi”. Każde wyjście jest ucztą. Byłeś znakomity - komplementował Piotr Gąsowski.

Góralski klimat
Katarzyna Skrzynecka i zamiana płci, czyli Łukasz Golec z zespołu Golec uOrkiestra. Uczestniczka sięgnęła po przebój „Pędzą konie”. - Górale śpiewają dość takim jasnym, szklistym, mocnym wokalem. Często śpiewają nawet bardzo wysoko - zauważyła aktorka w rozmowie z Maciejem Dowborem. Referencją był występ sylwestrowy. Okazało się, że w metamorfozie pomógł brat Paweł, a wszystkiemu przyglądał się oryginalny artysta. - Wyszłaś z tego cudownie - powiedział Łukasz, zwracając się do Katarzyny. - To jest niebywałe, jakim ty jesteś wspaniałym muzykiem. Jesteś super profesjonalna - zauważyła Małgorzata Walewska.

Ponadczasowy hit R&B
Z czym zmierzyła się Aleksandra Szwed jako Kelis? - Ma takie szarpnięcia wokalu, których normalnie się nie stosuje - objaśniała Agnieszka Hekiert. Co mówiła zatem uczestniczka o nauce singla „Trick Me”? - Im dalej idę w ten utwór, tym jest więcej niespodzianek - stwierdziła. W referencji z występu na żywo ważny był ruch biodrami. - Walka Kelis ze spódniczką była walką nierówną - żartowała aktorka. Oto werdykty sędziów na temat tego wcielenia! - To było znakomite. Nie dość, że barwowo jesteś w zasadzie nią, masz wdzięk - ocenił Piotr Gąsowski. - Twój występ był kompletny. Weszłaś pewnie, po swoje - podobnego zdania był Robert Janowski. - Ta postać w twoim wykonaniu polega na tym pulsie w ciele, rytm idzie w ciele. To było tak organicznie twoje Ola - zwróciła uwagę Małgorzata Walewska.

Italo disco prosto z dżungli
Ostatni na scenie pojawił się Kacper Kuszewski. Zadanie dla niego to Jimmy McShane z włoskiej grupy Baltimora. - Utwór jest niezwykle trudny, ponieważ od początku do samego końca trzeba być w ruchu - mówił Maciej Zakliczyński o hicie „Tarzan Boy”. - No jak zwykle w tym programie mission impossible - żartował uczestnik. Czy jego obawy były słuszne? - Byłeś wspaniały. Chciałam państwu zwrócić uwagę na genialną technikę wokalną - powiedziała Małgorzata Walewska. - Namieszałeś mi tu potwornie. Jesteś dla mnie zjawiskiem, niesamowicie utalentowanym człowiekiem - notował Robert Janowski. - Widzę, ile ci to radochy sprawia, jak dziecku - zauważył Piotr Gąsowski.

Głosowanie i wyniki
Jurorzy przyznali swoje punkty i według tych ocen najlepsza była Aleksandra Szwed. Uczestnicy mieli jednak odmienne zdanie i ostatecznie czwarty odcinek wygrał Mateusz Ziółko. Czek o wartości 10 tysięcy złotych przekazał na Fundację Power (Centrum Pomocy Dzieciom w Ludźmierzu).

W piątym odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wystąpią:
Katarzyna Skrzynecka - Joe Dassin
Basia Kurdej-Szatan - Taylor Swift
Maria Tyszkiewicz - Wehikuł czasu
Stefano Terrazzino - Luis Fonsi i Demi Lovato (Zaproś przyjaciela)
Kacper Kuszewski - Gloria Estefan
Aleksandra Szwed - Chubby Checker
Filip Lato - Skolim
Mateusz Ziółko - Krzysztof Krawczyk

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 20, zobacz odcinek 4:

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo