2024-03-22

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: „Wiosna” wokół nas. Najlepsza!

Kacper Kuszewski zwycięski w 3. odcinku 20. edycji muzycznego show Polsatu. Aktor zachwycił jurorów i pozostałych uczestników jako Organek w utworze „Wiosna”. Oprócz tego widzowie mieli okazję oglądać występy takich artystów jak: Lady Gaga, Beata Kozidrak, Lenny Kravitz, Kayah, Shakin' Dudi, Cher i Blanka. „Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi!” w piątek o godz. 20:05 w Polsacie.

Tabela i wyniki
Na start występ tancerzy cllectv do hitu Sophie Ellis-Bextor „Murder on the Dancefloor”. A po ekscytujący otwarciu wgląd w tabelę wyników. Na pierwszym miejscu utrzymywała się nadal Katarzyna Skrzynecka (72 punkty). Na drugim miejscu uplasowała się Aleksandra Szwed (50 punktów). Potencjalną finałową czwórkę zamykali: Maria Tyszkiewicz (38 punktów) i Mateusz Ziółko (31 punktów).

Prawdziwe męskie granie
Kacper Kuszewski i podróż w nieznane, czyli rola Organka. - Rock to nie jest mój świat - przyznał uczestnik podczas prób aktorskich z Marcinem Przybylskim do piosenki „Wiosna” z 2016 roku. - Jest to tak daleko ode mnie, jak w ogóle tylko się da - potwierdził aktor przed wejściem do windy. Czy mimo to udało się wiernie odwzorować oryginał? - W ogóle nie „wystawałeś” z żadnej strony. Nawet zarzuty grzywką. Wiem, jak potrafisz przeanalizować postać - jako pierwsza zabrała głos Małgorzata Walewska. - To się nazywa, że się schowałeś za postacią. Było widać, że to była twoja piosenka, twój numer - wtórował jej Robert Janowski.

Kobieta-orkiestra
Kto następny? Maria Tyszkiewicz jako Lady Gaga z utworem „Telephone”. - Ona idzie po swoje, po prostu. Po raz kolejny muszę zostawić swoją skromność. Muszę przyznać, że naprawdę bardzo się stresuje - mówiła w rozmowie z Maciejem Dowborem. Jak skomentowała wylosowaną referencję z 2010 roku? - Mam wersję koncertową, ale Lady Gaga nie odpuszcza. Śpiewa wszystko - podkreślala uczestniczka. Jaki był efekt połączenia wymagającego wokalu i specyficznej choreografii? - Wspaniale! - ocenił Piotr Gąsowski. - Doskonale zrobione i wykonane. Chapeau bas za dzisiaj - dodał Robert Janowski. - Bardzo konsekwentnie od początku do końca trzymałaś barwę - powiedziała Małgorzata Walewska.

W obcym świecie 
- To jest mierzenie się z rzeczywistością, która jest mi kompletnie obca - mówił Mateusz Ziółko o swojej bohaterce Beacie Kozidrak. Piosenka, którą zaprezentował to solowy singiel gwiazdy „Upiłam się tobą” z 2016 roku. - To jest wyzwanie, cały ten seksapil, szpileczki. To jest moja pięta achillesowa - przyznał uczestnik. Jedyne, na czym się opierał to rock'n'rollowa dusza oryginału. Czy rzeczywiście było się czego obawiać? - Brzmiałeś jak kobieta - podkreśliła Małgorzata Walewska. - Gratuluję ci bardzo, bo urozrywkowiłeś nasz program - dodała śpiewaczka operowa. - Jesteś artystą spełnionym i stać cię na przymrużenie oka, dlatego to wszystko jest smaczne - zauważył Piotr Gąsowski.

Totalny odlot
Wehikuł czasu dla Aleksandry Szwed, czyli Lenny Kravitz i singiel „Fly Away”. - To był jeden z najsłabiej ocenionych moich występów w piątej edycji - wspominała aktorka. - Próbujemy odczarować to, co się wtedy stało i doszlifować te rzeczy, żeby było łatwiej uzyskać jej tego faceta - tłumaczyła nauczycielka wokalu Agnieszka Hekiert. Jakie opinie usłyszała uczestniczka tym razem? - Powiem szczerze, nie zachwyciło mnie, żeby było jasne. Oczekiwałem więcej po twoim wejściu, które było kapitalne - tłumaczył Piotr Gąsowski. - Jestem pod wrażeniem, jaką ty jesteś znakomitą aktorką. Znakomita charakteryzacja, brawa dla FX. Wyglądasz do zjedzenia - innego zdania była Małgorzata Walewska.

Zwycięzcy pierwszej i drugiej edycji
Katarzyna Skrzynecka w wyjątkowym duecie w akcji zaproś przyjaciela. To Marek Kaliszuk, zdobywca Złotej Twojej Twarzy w drugiej edycji show. Para zaśpiewała balladę z repertuaru Kayah i Krzysztofa Kiljańskiego „Prócz ciebie, nic” z 2005 roku. - Śmiało mogę powiedzieć, że mamy w sobie taką siostrzano-braterską miłość - przyznała aktorka. W takim wydaniu metamorfoza nie mogła się nie udać! - Kaśka, genialnie to zrobili. Maska świetna - zwrócił uwagę na charakteryzację Robert Janowski. - Marku, I love you! Super byłeś, ale Kasia była jeszcze lepsza - śmiała się Małgorzata Walewska.

Jeszcze więcej prądu
Zmiana klimatu, a wszystko to sprawą Stefano Terrazzino. Jego postacią Shakin' Dudi. - Śpiewa tak, jakby był cały czas pod prądem - objaśniała Agnieszka Hekiert na treningu. - Porusza się w bardzo specyficzny sposób, na myśl przychodzi mi tylko rażenie prądem - podobnego zdania był choreograf Maciej Zakliczyński. Jak uczestnik poradził sobie z wyzwaniem w postaci utworu „Au sza la la”? - Irek Dudek jak żywy - stwierdził Robert Janowski po zobaczeniu gwiazdy na scenie. - To jest niemożliwe, co ty robisz w ogóle! - powiedział zachwycony po wszystkim. - Przecież to się nie mogło udać. Miałaś taki power, taką energię. To jest wspaniałe, coś ty zrobił! - dodała równie zdziwiona Małgorzata Walewska.

Muzyczny kameleon
„Believe” i kosmiczna Cher to zadanie dla Filipa Lato. Choć wokalistka ma na swoim koncie wieloletnią karierę i kilkanaście hitów, uczestnik przyznał, że ten utwór właśnie kojarzy z jej twórczością najmocniej. - Postaci kobiece to nie jest mój konik, ale Cher ma inną energię niż Sylwia Grzeszczak - powiedział. Referencją był teledysk z 1998 roku. - To był genialny występ. Nie można złapać barwy Cher ot, tak sobie, to musi być niezwykły człowiek o niezwykłych umiejętnościach - ocenił Robert Janowski. - Byłeś wspaniały. Tydzień temu dostałeś od nas jedynki, to od razu ci mówię, że teraz dostaniesz znacznie więcej - zapowiedział Piotr Gąsowski.

Piosenkarka nowej generacji
Piosenka Blanki „Solo” reprezentowała Polskę na konkursie Eurowizji w 2023 roku. W roli artystki młodego pokolenia wystąpiła Barbara Kurdej-Szatan. - Ma w sobie bardzo dużo takiej pewności siebie i wysokiego poczucia własnej wartości - podkreślała aktorka na próbach. Nie tylko charakterystyczny wokal był utrudnieniem, ale również i referencja. - To bardzo trudny numer choreograficznie i ruchowo - mówił Maciej Zakliczyński. Jak uczestniczka wypadła w tej odsłonie? - Uwielbiam ten twój luz. To, jak wchodzisz w to zadanie, jak to robisz profesjonalnie, jakie masz zdolności, jaka jesteś muzykalna - chwalił Robert Janowski. - Jesteś wspaniała, sepleniąca jak należy, ona też troszkę sepleni. Ruszasz się cudownie, śpiewasz wspaniale - podsumował Piotr Gąsowski.

Głosowanie i wyniki
W punktacji jurorów ex aequo na pierwszym miejscu znaleźli się Kacper Kuszewski i Filip Lato. Po dodaniu not uczestników trzeci odcinek wygrał pierwszy z nich. Czek o wartości 10 tysięcy złotych przeznaczył na Fundację Szczęśliwej Drogi.

W czwartym odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wystąpią:
Aleksandra Szwed - Kelis
Mateusz Ziółko - Bono (U2)
Katarzyna Skrzynecka - Łukasz Golec (Golec uOrkiestra)
Basia Kurdej-Szatan - Ryan Tedder (One Republic)
Stefano Terrazzino - Wehikuł czasu
Maria Tyszkiewicz - Tears for Fears (Zaproś przyjaciela)
Filip Lato - Freddie Mercury (Queen)
Kacper Kuszewski - Jimmy McShane (Baltimora)

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 20, zobacz odcinek 3:

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo