2024-04-04

„Przyjaciółki” - odcinek 271: Powroty i ich konsekwencje

Nur znów w Polsce. Anka kibicuje, aby syn dogadał się z żoną. Patrycja z Wiktorem uczą się funkcjonować po jego wyjściu z więzienia. Jakie przyjdzie im znieść trudy? Inga zostaje zaskoczona przez tatę, który zapowiada wizytę jego żony Carol w Polsce. Dorotka wychodzi z Gruszewską do klubu, ale ich oczekiwania są zgoła odmienne. „Przyjaciółki” w czwartek o godz. 21:10 w Polsacie.

Nieplanowana wizyta
Inga jak zwykle chce spędzić Sylwestra z rodziną w domu, w piżamach. Dorotka nie jest zachwycona tym pomysłem i nakłania koleżankę na wyjście do klubu. Po świętach Gruszewska kontaktuje się z tatą. Podczas wideorozmowy dowiaduje się, że żona ojca postanawia przyjechać do Polski z wizytą. Inga nie wie do końca, co o tym myśleć. Przyjaciółki, z którymi o tym rozmawia, mają także podzielone zdania.

Wielkie wyjście
Dorota postanawia wyciągnąć Ingę na tańce i odstresowanie. Panie mają problemy z pozostawieniem dziewczynek pod czyjąś opieką, ale finalnie Dagmar zgłasza się na ochotnika. Wyjście nie podoba się Gruszewskiej, bo Dorotka jest skupiona tylko na odhaczaniu i spławianiu kolejnych zainteresowanych nią mężczyzn. Ostatecznie Inga rzuca parę dosadnych słów i babska impreza się kończy.

Powitanie i pożegnanie
Anka i Paweł nadal są zdecydowani się rozstać, ale zgodnie wspierają syna w poszukiwaniach żony. Nur dzwoni do Staszka. Okazuje się, że wróciła do Warszawy. Przyjechała pożegnać się z nim i załatwić sprawę rozwodu, gdyż wraca na stałe do Iranu. Młody mężczyzna wyznaje jej jakie uczucia do niej żywi. Czy to coś zmieni? Tymczasem Tomasz i Teresa po raz kolejny przychodzą z wizytą, ku niezadowoleniu Strzeleckich…

Strach o przyszłość
Patrycja jest zaniepokojona, bo Mikołaj zaczyna zachowywać się nad wiek dojrzale. Wkrótce wychodzi na jaw, że syn obwinia się o sytuację Wiktor. Czuje się źle z tym, że zdenerwował go przed wyjściem do baru. Jeleński obawia się nadchodzącej rozprawy sądowej i stara się skupić na obowiązkach, na które dotychczas nie miał czasu.

„Przyjaciółki” - sezon 23, zobacz odcinek 271:

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial