2024-03-28

„Przyjaciółki” - odcinek 270: Niespodziewanie dobre święta

Dziewczyny przygotowują się do Bożego Narodzenia. Inga próbuje zaplanować każdą minutę. Dorotka przejmuje się brakiem pieniędzy na prezent dla córki, a Patrycja nie wyobraża sobie Wigilii bez Wiktora. U Strzeleckich gości Julka, a Boże Narodzenie jest szansą na pogodzenie ojca u syna. „Przyjaciółki” w czwartek o godz. 21:10 w Polsacie.

Przygotowania ponad siły
Inga szykuje się na Wigilię w domu Andrzeja. Hania i Marysia pomagają jej w przygotowaniach. Starsza córka dba także o odpoczynek Gruszewskiej. Wręcza jej w prezencie świecę zapachową i wysyła na długą relaksującą kąpiel z pianą. Kobieta co rusz zerka na telefon i czeka na wiadomości od Borysa. Czy mężczyzna już o niej zapomniał?

Oczekiwanie na cud
Zestresowana ostatnimi wydarzeniami Patrycja zapomina o sobie, na szczęście jej przyjaciele z salonu dla lepszego samopoczucia fundują jej metamorfozę. Mimo że nie wiadomo, czy Wiktor wyjdzie za kaucją przed świętami, kobieta stara się zadbać o Wigilię wspólnie z Elą, która przybywa na pomoc. Zgodnie z tradycją podczas wieczerzy w domu pojawia się niespodziewany gość, na którego czeka wolne nakrycie.

W gronie bliskich
Anka cieszy się, że Julka wraz z synem z okazji świąt Bożego Narodzenia przyjeżdża do rodzinnego domu. Chciałaby, by przyszedł także Staś, ale on nie chce widzieć ojca, mimo że Paweł bardzo stara się poprawić ich relacje. Podczas uroczystej kolacji wyraźnie okazuje mu wsparcie i szacunek w kolejnych jego decyzjach. Chłopak dowiaduje się, że Nur wróciła do Iranu i postanawia do niej jechać.

Prawdziwa wartość prezentu
Pomysł Doroty z coachingiem nie wypalił. Miranda domaga się drogich prezentów na święta, a z pieniędzmi u kobiety dalej krucho. Szukając upominku dla córki, trafia na okazję dorywczej pracy w roli śnieżynki. Wyjście ze strefy komfortu opłacone jest niezbyt wysoką kwotą, która starcza na drobny upominek. Trudy jej pracy widzi jednak Dagmar i w odpowiednim momencie wspiera koleżankę, zyskując tym samym w jej oczach.

„Przyjaciółki” - sezon 23, zobacz odcinek 270:

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial