2024-04-01

Show pełen magii. „Disney. Koncert spełnionych życzeń”

Wyjątkowe widowisko z najpopularniejszymi filmowymi hitami z animacji wytwórni. Na scenie wystąpili m.in. Edyta Górniak, Kamil Bednarek, Kuba Badach, Andrzej Kozłowski, Oskar Cyms i Kasia Łaska. Wybrzmiały utwory z takich produkcji jak: „Król lew”, „Mała Syrenka”, Aladyn”, „Kraina lodu”, „Vaiana: Skarb oceanu” i „Mulan”. Wydarzenie poprowadzili Paulina Sykut-Jeżyna i Adam Zdrójkowski. Co dokładnie działo się na scenie?

Na start...
Wejście w świat Disneya przy pomocy znanej i lubianej postaci Kaczora Donalda. A po tej scenie Kuba Badach zaprezentował na start utwór „Milion gwiazd na niebie lśni”, czyli motyw główny z filmu „Pinokio”. Historia drewnianego pajacyka, który został stworzony przez lalkarza Geppetto wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Wojowniczka bez ograniczeń
„Mulan” opowiada o dziewczynie, która ucieka z domu, aby ratować ojca przed śmiercią na wojnie. Przebrana za mężczyznę szkoli się w armii. O adaptacji tej starej chińskiej legendy przypomniała Edyta Górniak, wykonując balladę „Lustro”. W oryginale dzieło zatytułowane „Relfection” śpiewa Christina Aguilera.

Włosy mają moc
Jako następni na scenie wystąpili Andrzej Kozłowski i chór Sound'n'Grace. Uczestnik programu 16. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” i muzycy sięgnęli po piosenkę „Marzenie mam” z bajki „Zaplątani”. To opowieść o Roszpunce, dziewczynie, której złote włosy mają magiczne właściwości. Księżniczka marzy o wolności, a przepustką do niej staje się czarujący łotrzyk Flynn.

Latający dywan
Kamil Bednarek i jego interpretacja motywu z „Aladyna”, czyli utworu „Nie ma takich dwóch jak jeden ja”. To jedna z najnowszych interpretacji historii o chłopaku, który dostaje propozycję od potężnego wezyra, aby znaleźć dla niego tajemniczą lampę. W filmowej wersji zagrał m.in. popularny amerykański aktor Will Smith.

W świecie dżungli
Zmiana klimatu, a wszystko to za sprawą byłego jurora programu „Taniec z Gwiazdami. Dancing with the Stars”. Andrzej Piaseczny zaprezentował utwór „Obcy jak ja”, który znalazł swoje miejsce na ścieżce dźwiękowej do bajki „Tarzan”. Tytułowy bohater jest synem pary rozbitków, których zjada lampart. Chłopiec zostaje uratowany przez gorylicę, która wychowuje go w dżungli, aż do czasu ekspedycja z Anglii.

„Chcesz to drwij? Chcesz to kpij!”
Na pierwszym planie ponownie Andrzej Kozłowski. W towarzystwie bałwanka Olafa wykonał utwór reprezentujący animację „Kraina Lodu”. Na scenie pojawili się również tancerze. Nie zabrakło spektakularnych efektów specjalnych. Najmłodsi widzowie tego widowiska byli zachwyceni taką interpretacją utworu zatytułowanego „Lód w lecie”.

Przygarnięty przez zwierzęta
„Król dżungli” przypadł w udziale grupie Kwiat Jabłoni. Katarzyna i Jacek Sienkiewicz uświetnili koncert utworem „Pod łapą cały świat”.- To było spełnienie naszych marzeń, jeszcze przedszkolnych - mówił muzyk w jednym z wywiadów po nagraniu. Animacja powstała na powieści Rudyarda Kiplinga i opowiada o chłopcu, który został porzucony w dżungli. Gdy dorasta, rozpoczyna podróż w poszukiwaniu prawdziwych korzeni.

Tej piosenki nie mogło zabraknąć
„Mam tę moc” z „Krainy lodu” to obowiązkowa pozycja na wydarzeniu Disneya. O jej wykonanie zadbała Kasia Łaska. Warto dodać, że uczestniczka 15. sezonu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” miała okazję wykonać ten utwór na rozdaniu Oscarów w 2020 roku. - Kocham dzieciaki i dają mi dużo szczęścia, gdy widzę, że lubią Elsę - komentowała w rozmowie z POLSAT.PL.

Disney to rodzina
Kto dalej? Kamil Bednarek i „Na drodze tej” z dobrze sobie znanej produkcji. - Film „Vaiana: Skarb oceanu” oglądałem chyba trzy razy z moim chrześniakiem, więc nawet ta nowsza twórczość Disneya jest mi znana. Też niełatwy numer, bo był w innym języku, ale nauczyłem się i jakoś poszło - mówił w wywiadzie dla POLSAT.PL.

Pieść o miłości
Ten utwór jest równie popularny w oryginalnej wersji Eltona Johna, jak i polskiej adaptacji. Mowa o piosence „Miłość rośnie wokół nas”, która promowała film „Króla Lew”. - W spokojną jasną noc, nareszcie świat zaczyna w zgodzie żyć, magiczną czując moc - śpiewał Sławek Uniatowski.

Daj buziaka!
Sara James jako Tiana, czyli czas na utwór „Prawie się udało”. Pochodzi z bajki „Księżniczka i żaba”, a to opowieść o wyjątkowej dziewczynie z Nowego Orleanu i księciu zamienionym w żabę. Czy czar pryśnie po pocałunku? Na widzów czekają niespodzianki...

Zgubiony pantofelek
Roksana Węgiel walczy o Kryształową Kulę w 14. edycji programu „Taniec z Gwiazdami. Dancing with the Stars”, ale znalazła czas, żeby wziąć udział w koncercie Disneya. Sięgnęła po motyw z „Kopciuszka”, czyli utwór „Ze snem budzą się marzenia”.

Kooperacja na medal
Po raz drugi na scenie Kuba Badach i chór Sound'n'Grace. Tym razem artyści z motywem z kultowej animacji „Król Lew”. Któż nie zna legendarnego „Kręgu życia”, który skomponowali Elton John i Hans Zimmer? Film z 1994 roku to kopalnia klasyków.

„Kraina lodu” nawet wiosną
Roksany Węgiel nigdy dosyć! Tym razem gwiazda w duecie z Maciejem Musiałowskim w interpretacji utworu „Miłość stanęła w drzwiach”. To jedna z najpopularniejszych piosenek reprezentujących animację „Kraina lodu”. 

Polska syrenka
Sara James udzieliła głosu Arielce w najnowszej interpretacji filmu „Mała syrenka”, a więc naturalnym było, że to właśnie ona sięgnęła po utwór „Naprawdę chcę”. Na YouTube ten teledysk odtworzono ponad milion razy.

Z nutą szaleństwa
Dwunastoletni meksykański chłopiec o imieniu Miguel próbuje zgłębić tajemnice rodzinnej legendy - to w skrócie historia „Coco”. A o pamięć o produkcji z 2017 roku zadbał Oskar Cyms, który zaśpiewał utwór „Un Poco Loco”.

Nagrodzona gwiazda
Ścieżka dźwiękowa do animacji „Kraina Lodu” została nagrodzona Złotą Płytą, w czym swój udział miała Kasia Łaska. Piosenkarka także śpiewała utwory z kontynuacji drugiej części przebojowej animacji. „Chcę uwierzyć snom” towarzyszy historii Elsy i Anny, które wraz z przyjaciółmi wyruszają do Zaczarowanego Lasu, żeby pomóc swojemu Królestwu.

Silny jak Herkules
„Droga mi niestraszna” to zadanie dla Macieja Musiałowskiego. Aktor zabrał widzów do starożytnego świata, a wszystko to dzięki animacji „Herkules”. Syn Zeusa i Hery musiał mierzyć się z nieprzychylnością stryja Hadesa.

Magiczne królestwo Rosas
Chór Sound'n'Grace i Natalia Bajak ze wspomnieniem bajki „Życzenie” z 2023 roku. Nastoletnia Asha i jej przyjaciele oraz magiczna gwiazda z nieba stawiają czoła złu. Wszystko to w obronie swojej społeczności. Kto jeszcze nie widział tej opowieści, powinien nadrobić to jak najszybciej!

„Każdy wie, że lepiej jest błyszczeć”
Juror muzycznego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w nowej roli. Piotr Gąsowski zaśpiewał utwór „Błyszczeć”. To kolejny evergreen z bajki „Vaiana: Skarb oceanu”. W polskiej wersji oryginalnie wykonywał go Maciej Maleńczuk.

Królem być
O marzeniach dorastającego Simby zaśpiewał Oskar Cyms wraz z chórem Sound'n'Grace. „Strasznie już być tym królem chcę” to jedna z najbardziej zapamiętanych piosenek bajki „Król Lew”.

Bez ograniczeń
Co na koniec? „Chcieć znaczy móc” z nagrodzonej Oscarem produkcji „Nasze magiczne Encanto”, której premierowa emisja w Polsacie miała miejsce w trakcie Dnia Disneya.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat