2024-03-22

Aleksandra Szwed: Pomimo kontuzji daję z siebie wszystko

Uczestniczka o przeżyciach związanych z powrotem do „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Specjalnie dla POLSAT.PL gwiazda nie tylko skomentowała dwie metamorfozy, ale zapowiedziała również trzecią postać. Jakie znaczenie miała dla niej wygrana jako Cesária Évora? Czego widzowie mogą się spodziewać po ponownym wcieleniu się w Lenny'ego Kravitza? Kolejne występy „Najlepszych!” w piątek o godz. 20:05 w Polsacie.

Kontuzja nie przeszkodziła w show
Na kilka dni przed startem nagrań do „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Aleksandra Szwed złamała rękę. Jak kontuzjowana uczestniczka oceniła swoją pierwszą metamorfozę w Shaggy'ego z utworem „Bombastic Love”? - Jestem zachwycona w ogóle faktem, że udało mi się dotrwać do momentu, w którym miałam wyjść na scenę (śmiech). Dałam z siebie wszystko - powiedziała POLSAT.PL - Co prawda wylądowałam u jurorów na ostatnim miejscu, natomiast absolutnie rozumiem dlaczego. Byłam w takim stanie, w jakim byłam, już nie mówiąc o chronicznym zmęczeniu, w związku z zajętościami dookoła nagrania tego odcinka, ale i tak się udało. Nie mam poczucia, że to wyszło dramatycznie, biorąc pod uwagę moją dyspozycję dnia. Natomiast sam fakt powrotu na tę scenę był niesamowitym przeżyciem - dodała.

Stać się legendą
W drugim odcinku przypadła jej rola idolki z dzieciństwa. Jak wyglądały przygotowania do utworu „Besame Mucho”? - Nie będę ukrywała tego, że jest to repertuar bliski mojemu sercu. Miałam ogromną przyjemność z pracy nad tym, dowiadywania się kolejnych rzeczy, odkrywania kolejnych elementów. Odrabianie lekcji nie było bolesne (śmiech) - skomentowała Aleksandra Szwed. - Pamiętam, że jako mała dziewczynka uczestniczyłam w koncercie, w którym Cesária Évora występowała gościnnie w Warszawie w Sali Kongresowej. To było dla mnie ogromne przeżycie - wspominała.

Sukces po sukcesie
Aktorka okazała się najlepsza w drugim odcinku. Czek o wartości 10 tysięcy złotych przeznaczyła na Fundację Dom w Łodzi. Co mówiła po wygranej? - Ten repertuar był niezwykle trudny, niezwykle emocjonalny. Cesária Évora to jest absolutna mega gwiazda, występująca na największych scenach, oklaskiwana przez cały świat. Niesie za sobą i swoimi występami bardzo silne wzruszenia. Odtworzenie tego było ogromnym wyzwaniem - oceniła. To było wyjątkowe show z jeszcze jednego powodu. - Na kanapie podczas mojego występu był obecny Stefano Terrazzino, który ten utwór i tę artystkę prezentował w programie, w swojej edycji. Pamiętam ten występ, miałam ciarki na plecach i byłam wzruszona. Zrobił to fantastycznie. Nie dość, że ścigałam się z niedoścignionym oryginałem, to jeszcze z kolegą, który zrobił wcześniej genialną robotę - kontynuowała Aleksandra Szwed.

Sprawdzian poprawkowy
Trzecie wyzwanie dla uczestniczki edycji „Najlepsi!” to wehikuł czasu. - Z powodu ostatnich zmian w formacie programu i mojej kontuzji sięgam po repertuar, który wypadł najgorzej (śmiech). Lenny Kravitz był jednym z moich najniżej ocenionych występów w piątej edycji. Wokalnie nie poszło to w ogóle - wskazała. - Bardzo się cieszę, że mam szansę stawić czoła czemuś, co wychodzi absolutnie poza strefę mojego komfortu. Mam nadzieję, że coś poprawię i że to się uda. Chcę odczarować tego Lenny'ego, bo nie będę ukrywać, że tamten odcinek był dla mnie bardzo trudny. Włożyłam w to bardzo dużo pracy i miałam wrażenie, że to poszło w próżnię, że ta energia gdzieś nie zażarła. Tym razem będzie inna inscenizacja, troszeczkę inny aranż. Zobaczymy czy wyjdzie lepiej, czy gorzej (śmiech) - zakończyła.

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 20, zobacz odcinek 3:

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo