2024-02-14

Trwa kampania „Rozlicz się sercem” 2024. Zobacz spot!

Czas rozliczeń podatkowych to możliwość niesienia pomocy potrzebującym. Każdy sam może zadecydować, jaką inicjatywę chce wesprzeć. Wystarczy podczas wypełniania formularza PIT wskazać KRS wybranej organizacji ze statusem pożytku publicznego. Telewizja POLSAT zachęca, aby od 15 lutego wykonać ten drobny gest na rzecz Fundacji Polsat. W kampanii „Rozlicz się sercem” podpowiada, że 1,5% to magiczny klucz, który otwiera drzwi do leczenia walczących o swoje życie i zdrowie dzieci.

Rozliczaj i pomagaj!
To prosty gest, a tak wiele może zmienić w życiu podopiecznych Fundacji Polsat. Jak co roku Telewizja POLSAT zachęca, żeby to właśnie tę organizację wybrać w swoim rozliczeniu podatkowym i wesprzeć dzieci, które każdego dnia zmagają się z problemami zdrowotnymi. Cały dochód uzyskany od podatników przekazywany jest na cele statutowe, czyli leczenie i rehabilitację chorych najmłodszych.

Pierwszy krok
W promującym akcję spocie widzowie poznają Apolonię, dziewczynkę, która dowiaduje się od wypełniającej PIT mamy, że 1,5% to taki magiczny klucz, który otwiera drzwi do leczenia dzieci. Wypełnienie go i podanie KRS-u nic nie kosztuje, a ma ogromne znaczenie dla organizacji, które niosą pomoc innym. Tak jest w przypadku podopiecznego Fundacji Polsat, Bogusia, Miał dziewięć lat, gdy rodzice usłyszeli, że będzie dzieckiem ze spektrum autyzmu. Jest bardzo oczytany, mądry i inteligentny, ale byle błahostka wyprowadza go z równowagi. Nie rozumie wielu żartów i przenośni. Największe trudności sprawiają mu kontakty z rówieśnikami. - On przecież nie rozumie tak, jak my mowy ciała Dlatego od trzech lat, czyli od czasu diagnozy zabieramy go na różne zajęcia i terapie, które bardzo mu pomagają - mówi mama chłopca.

Potrzeba stałej pomocy
Boguś, bohater kampanii, potrzebuje wsparcia finansowego, by móc stale korzystać z terapii. W kolejnych tygodniach widzowie poznają historie innych podopiecznych, którzy opowiedzą, co w ich życiu zmienia 1,5% podatku: Julia zmaga się z zespołem Angelmana, Zoja - z zespołem Aperta, Ada choruje na achondroplazję, inaczej zwaną niskorosłością, Marcelina mierzy się z niedosłuchem, a Szymon - z cukrzycą typu 1.

Jesteśmy dla dzieci
- Nasi podopieczni są dla nas najważniejsi. Nie bez powodu stają się też twarzami naszych kampanii, bo to właśnie oni potrzebują być zauważeni przez ich odbiorców. Mieszkają w różnych miastach, mają różne marzenia i pasje. Łączy ich walka o zdrowie i każdy dobry dzień. Chcemy im w tym pomóc - mówi prezes Fundacji Polsat, Krystyna Aldridge-Holc.

Dostrzec problemy innych
- W tym roku do udziału zaprosiliśmy także zdrową dziewczynkę - Apolonię, która ma pokazać, że każdy z nas - niezależnie od tego, czy ma w otoczeniu osoby z problemami zdrowotnymi, czy nie, powinien dostrzec, jak wiele w życiu jednej osoby może zmienić tak prosty, a jednocześnie magiczny gest, jak przekazanie 1,5% swojego podatku, dzięki czemu od lat możemy pomagać dzieciom. Nie moglibyśmy pomagać na tak wielką skalę bez wsparcia widzów Telewizji Polsat - mówi Dorota Gawryluk, Wiceprezes Zarządu Fundacji Polsat.

  

Jak przekazać 1,5% podatku Fundacji Polsat?
Aby pomóc podopiecznym Fundacji Polsat, wystarczy w deklaracji podatkowej wpisać numer KRS 0000135921 oraz kwotę, jaką chcesz przekazać, nieprzekraczającą 1,5% podatku lub w systemie e-PIT wyszukać nazwę Fundacji Polsat z listy. Szczegółowe instrukcje znajdują się na stronie Fundacji Polsat www.fundacjapolsat.pl/chce-pomoc-1-5-procent

O Fundacji Polsat
Fundacja angażuje się w pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Przez 27 lat swojej działalności pomogła ponad 43 000 małym pacjentom i wsparła finansowo prawie 2700 placówek: szpitali i ośrodków medycznych oraz szkoły, przedszkola i ośrodki z pieczy zastępczej w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. W sumie na cele statutowe przekazała prawie 290 milionów złotych.

Więcej informacji o działaniach Fundacji Polsat - www.fundacjapolsat.pl