2023-10-23

Twórca Fundacji Polsat wśród „Gwiazd Dobroczynności”

Zygmunt Solorz z nagrodą specjalną za całokształt działalności charytatywnej. Kapituła prestiżowego plebiscytu doceniła właściciela Grupy Polsat Plus za niemal trzydziestoletni wkład w rozwój filantropii w Polsce. - Jest długodystansowcem, jeśli chodzi o pomaganie - przypomniała odbierająca wyróżnienie w imieniu laureata prezes Fundacji Polsat Krystyna Aldridge-Holc.

Trzy dekady dobroczynności
Wręczenie nagród odbyło się podczas Wieczoru Charytatywnego Gwiazd Dobroczynności w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria. W uzasadnieniu nagrody specjalnej dla prezesa Telewizji Polsat podkreślono, że Zygmunt Solorz nie tylko powołał do życia Fundację Polsat „Jesteśmy dla dzieci”, ale też w swojej działalności dobroczynnej uwzględnia troskę o środowisko naturalne. Przypomniano także, o przekształceniu Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego Ossa w Rawie Mazowieckiej w jedno z największych centrów pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Dzieło z dobroci serca
- Zygmunt Solorz założył Fundację Polsat dwadzieścia siedem lat temu, między innymi dlatego, że otrzymywał listy z prośbą o pomoc. Chciał stworzyć fundację, która mogłaby tej pomocy udzielać. I to trwa do dzisiaj dzięki jego dobremu sercu. Ja tylko wykonuję to, do czego zostałam zatrudniona - powiedziała o laureacie podczas gali wręczenia nagród Krystyna Aldridge-Holc.

Dziennikarze Polsatu wśród finalistów
Kapituła 14. edycji plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” wybrała laureatów w pięciu kategoriach spośród kandydatów zgłoszonych przez organizacje pozarządowe i menadżerów znanych osób udzielających się charytatywnie. W kategorii Zdrowie zwycięzcą został aktor Wojciech Mecwaldowski. W gronie finalistów znaleźli się m.in. Paulina Sykut-Jeżyna oraz Bartosz Kwiatek. Dziennikarka od piętnastu lat angażuje się w działalność Fundacji Polsat, wspiera Mikołajkowy Blok Reklamowy, bierze udział w „Pierniczkowaniu”, czyli akcji, z której dochód trafia do Domowego Hospicjum Dziecięcego „Promyczek” w Otwocku. Bartosz Kwiatek, dziennikarz Polsat News specjalizujący się w tematach szeroko rozumianej ochrony zdrowia, to gospodarz magazynu Fundacji Polsat. Pokazuje w nim historie podopiecznych Fundacji, rozmawia z ekspertami, porusza tematy związane z leczeniem i rehabilitacją. W 2021 roku zaangażował się w ogólnopolską kampanię edukacyjną Fundacji SMA i Fundacji Polsat zorganizowaną przy okazji akcji „Sierpień miesiącem wiedzy o SMA”.

Krzysztof Ibisz w gronie nominowanych
W kategorii Ambasadorzy Społecznego Zaangażowania nagrody otrzymali wioślarka Katarzyna Zillmann oraz wokalista Michał Szpak. Oboje nominowani zostali przez Kampanię Przeciw Homofobii. W gronie finalistów znalazł się także Krzysztof Ibisz. Dziennikarz od dwudziestu sześciu lat wspiera działania Fundacji Polsat, m.in. akcje „Podaruj Dzieciom Słońce”, Mikołajkowy Blok Reklamowy oraz kampanie SMS „Wystarczy chcieć z Gwiazdami” i „Rozlicz się sercem!”. W 2023 roku był uczestnikiem programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, a wygrane z dwóch odcinków przekazał na rzecz podopiecznych Fundacji Polsat. Angażuje się także w działania Stowarzyszenia „Program Czysta Polska”, którego misją jest inicjowanie zmian, edukowanie społeczeństwa oraz nagłaśnianie tematów związanych z ekologią i ochroną środowiska.

Laureaci 14. edycji „Gwiazd Dobroczynności”
W pozostałych kategoriach, decyzją kapituły i partnerów plebiscytu, nagrody otrzymali Julia Kamińska, Mateusz Janicki oraz Kasia i Jacek Sienkiewiczowie z zespołu Kwiat Jabłoni, a drugą nagrodę specjalną Omenaa Mensah i Rafał Brzoska. Wydarzenie poprowadzili dziennikarze Telewizji Polsat i TVN Paulina Sykut-Jeżyna oraz Bartek Jędrzejak. Laureaci poszczególnych kategorii oprócz statuetek otrzymali czeki w wysokości 10 tysięcy złotych, które przekazali wybranej przez siebie organizacji pozarządowej.

Telewizja Polsat była jednym z patronów medialnych 14. edycji plebiscytu „Gwiazd Dobroczynności”.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat