2024-02-09

„Sługa Narodu 2”: Dalsze losy prezydenta w Polsat Box Go

Drugi sezon satyry politycznej. Premierowe odcinki serialu dostępne na platformie VoD. Wracamy do historii nauczyciela, który przez zbiegi okoliczności i polityczne intrygi został prezydentem z przypadku. Na fali popularności ukraińskiego pierwowzoru odtwórca głównej roli i aktor komediowy Wołodymyr Zełenski wygrał wybory prezydenckie w Ukrainie w 2019 roku. Nowe epizody produkcji „Sługa Narodu” oglądaj w Polsat Box Go.

„Sługa Narodu”: Wszystkie odcinki
Pierwszy sezon jest dostępny w całości na platformie Polsat Box Go. Od 9 lutego 2024 roku dwa premierowe odcinki kontynuacji w serwisie, kolejne dwa - co piątek, w pakiecie Polsat Box Go Premium.

Jak się zaczyna ta historia?
Nauczyciel Ignacy Konieczny (Marcin Hycnar), intelektualista rozmiłowany w postaci brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, wygłasza płomienną mowę, którą nagrywa jeden z jego uczniów. Nagranie dostaje się do Internetu i w ciągu jednego dnia nauczyciel urasta do rangi przywódcy narodu i głównego kandydata do zwycięstwa w wyborach. Gdy zostaje prezydentem, musi odnaleźć się w nowej roli. Pierwszy odcinek serialu ocenił odtwórca głównej roli w pierwowzorze, obecny Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. - Cieszył się i gratulował - wspomina reżyser Okił Khamidov.

Walka z korupcją i oligarchami
W drugim sezonie bohater sam będzie musiał zmierzyć się z armią skorumpowanych urzędników i doradców. W tej walce skazany jest na porażkę, chyba że zdecyduje się na współpracę z uwięzionym politykiem, który zna struktury władzy w kraju lepiej niż ktokolwiek. Ignacy Konieczny będzie się też starał o ponowny wybór na najwyższy urząd w państwie. Droga może okazać się wyboista, bo sondaże pokazują spadek poparcia społecznego, a wrogowie nie ustają w wysiłkach, aby krzyżować mu plany.

Twórcy i aktorzy serialu
​Reżyseria i scenariusz Okił Khamidov. W roli głównej Marcin Hycnar, któremu towarzyszą m.in. Kamil Kula, Krzysztof Stelmaszyk, Krzysztof Dracz, Sławomir Orzechowski, Dorota Kolak i Magdalena Popławska. Oba sezony serialu zostały zrealizowane na zlecenie Telewizji Polsat przez Polot Media.

Premiery seriali w pakiecie Polsat Box Go Premium
„Sługa Narodu 2” jest kolejnym nowym, polskim tytułem po „Rodzina na Maxa 2”, „Grzechy sąsiadów”, „Krew” i „Rafi”, który trafia na wyłączność do serwisu. Pakiet Polsat Box Go Premium zapewnia przedpremierowy dostęp do wybranych produkcji Polsatu i TV4, ponad 100 kanałów telewizyjnych, bogatej biblioteki seriali i filmów, w tym hitów kinowych, programów rozrywkowych, informacyjnych oraz bajek. Promocyjna cena pakietu to 30 zł/30 dni.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat