2024-02-08

Ewelina Finta w stylu bardziej retro niż w programie Polsatu

Finalistka „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” sięga po przedwojenny repertuar. W piosenkach sprzed niemal wieku specjalizuje się zespół Voice Band, w którym wcześniej śpiewała Anita Lipnicka. W nowej odsłonie nagrań i koncertów zadanie to przejęła Ewelina Flinta. Pierwszym owocem tej współpracy jest utwór „Fernando” i towarzyszący mu czarno-biały teledysk.

Powrót do przeszłości
W 19. sezonie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Ewelina Flinta śpiewała utwory popularne od lat 50. do współczesności. Powrót do dawnych przebojów w show najwyraźniej jej się spodobał, bo po programie przyjęła propozycję śpiewania hitów z lat 20. i 30. ubiegłego wieku. - Kiedy pojawiła się propozycja, bym zastąpiła Anitę podczas koncertów Voice Bandu, byłam zachwycona. Dla mnie to nie jest sięganie po zapomniane utwory, tylko powrót do mojego dzieciństwa i piosenek, które śpiewali mi moi dziadkowie. I naprawdę się nie spodziewałam, że kiedyś będzie mi dane uczestniczyć w tym, co tworzyli naprawdę wielcy Artyści, a jednocześnie bohema tamtych czasów! - mówi Ewelina Flinta.

Stare na nowo
Pierwszym singlem nowej odsłony zespołu jest „Fernando”. To ogniste, andaluzyjskie tango z 1939 roku, stworzone przez Jerzego Gerta i Ryszarda Franka do słów Zbigniewa Drabika, wykonywane pierwotnie m.in. przez Mieczysława Fogga.

Historia w obrazach
Do piosenki powstał klimatyczny teledysk, który zrealizowano w Teatrze Kamienica w Warszawie. Klip wyreżyserował Archon, dwukrotny laureat nagrody za najlepszy teledysk w Europie, który od lat, poza produkcjami filmowymi, realizuje wideoklipy dla czołowych polskich artystów m.in. Anity Lipnickiej, Justyny Steczkowskiej, Basi Trzetrzelewskiej, Andrzeja Piasecznego i Chrysty Bell, znanej między innymi z kontynuacji kultowego serialu „Miasteczko Twin Peaks”.

Wyjątkowe głosy
Voice Band, do którego dołączyła Ewelina Flinta, jest jedynym w Polsce zespołem, czerpiącym z tradycji dawnych chórów męskich, tak zwanych rewelersów. Ich wyjątkowy i niespotykany dzisiaj sposób śpiewania, przykuwa uwagę odbiorców, bowiem nigdzie już nie można usłyszeć tak perfekcyjnie zaaranżowanych i zharmonizowanych partii wokalnych. Stąd właśnie w składzie zespołu znaleźli się nieprzypadkowo Artyści Chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie Tomasz Warmijak i Piotr Widlarz, oraz Artysta Polskiej Opery Królewskiej Grzegorz Żołyniak i Arkadiusz Lipnicki.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi! od 8 marca w piątek o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo