2024-01-31

Filip Lato: Szansa powrotu do wyjątkowych wyzwań i emocji

Uczestnik o swoich oczekiwaniach wobec „Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi!”. Filip Lato jest jedną z gwiazd jubileuszowego sezonu muzycznego show. W specjalnej rozmowie z POLSAT.PL wspomina udział w dziewiątej serii programu i debiutancką rolę Jamesa Blunta. Czego spodziewa się po kolejnych występach? Nowe metamorfozy uczestników od 8 marca w piątek o godz. 20:00 w Polsacie.

Wysiłek zaprocentował
Filip Lato zdobył Złotą Twoją Twarz wiosną 2018 roku. W finale był lepszy od Jana Traczyka, Annę Guzik i Krzysztofa Szczepaniaka. Jak po latach wspomina udział w show? - Ten program to wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju okazja do podpatrzenia zachowań czy nawyków innych artystów. Jednocześnie to możliwość przetestowania tych obserwacji i wyjścia ze swojej strefy komfortu pod przykryciem. To zdecydowanie bardzo cenne doświadczenie, pomogło mi lepiej odnaleźć się na scenie już jako ja, Filip Lato. Na pewno rozwinąłem się w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” jako koncertujący artysta - mówi w wywiadzie dla POLSAT.PL.

Sytuacje nie do przewidzenia
Debiutancką rolą w programie dla wokalisty był James Blunt. - Wspominam go świetnie! Ten artysta przypasował mi bardzo dobrze i był to zupełnie niespodziewany dla mnie dobry występ na początek. Zaliczyć dwie owacje na stojąco od jurorów już w pierwszym odcinku? To było dla mnie duże przeżycie i wyjątkowe wyróżnienie! - sięga pamięcią Filip Lato. Chętnie dzieli się też anegdotą z kulisów: - Najbardziej pamiętam dwie rzeczy. Pierwsza to zabawna sytuacja z prób do odcinka, kiedy to przez przypadek, obok ubrania pozbawiłem się także peruki! Pewnie sam James Blunt nie raz zastanawiał się, jak wyglądałby łysy! (śmiech) - opowiada gwiazda. - Drugie wspomnienie to samo zakończenie występu. Teledysk kończy się skokiem Blunta do mroźnego oceanu i moja inscenizacja również wymagała ode mnie oddania skoku wiary w otchłań za sceną. Pamiętam, że towarzyszyło mi dużo lęku przed rzuceniem się w ciemno prosto w tył. Przezwyciężenie tego zabrało mi sporo czasu na treningach i próbach. Ale finalnie się udało i wyszło bardzo fajnie. Na szczęście obsługa programu nie zapomniała podstawić materaca - kontynuuje ze śmiechem. Za wykonanie utworu „You’re Beautiful” otrzymał 37 punktów. To był trzeci wynik tego odcinka.

Najzdolniejsi z pozytywną energią
W jubileuszowej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” do rywalizacji o nagrodę główną stają najlepsi uczestnicy poprzednich serii programu. - Chciałbym, żeby powrót do tego programu to była przede wszystkim dobra zabawa i mnóstwo fajnych, pozytywnych, niezapomnianych emocji - tłumaczy Filip Lato. - Wszyscy uczestnicy wiedzą już ile pracy i wyrzeczeń wiąże się z udziałem w tym programie, dlatego mam nadzieję, że tym razem uda nam się skupić dużo bardziej na tych wszystkich wspaniałych chwilach i pozytywnych przeżyciach, które wiążą się z udziałem w tym niesamowitym show! - kończy.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi! od 8 marca w piątek o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo