2023-12-28

Arkadiusz Krygier: Co nowego u Olgierda Mazura? Już wiemy!

Policyjną karierę w serialu „Gliniarze” zaczynał od stopnia aspiranta sztabowego. To było ponad siedem lat temu. W 15. sezonie jest już podkomisarzem, a to nie koniec zmian w życiu Olgierda Mazura. W rozmowie z POLSAT.PL Arkadiusz Krygier opowiada, za co ceni graną przez siebie postać i na jakie niespodzianki w najbliższych odcinkach mogą liczyć widzowie oraz wierni fani produkcji.

Dość romansów?
- Postać Olgierda współtworzę już od piętnastu sezonów i trochę się z tym gościem zżyłem - mówi Arkadiusz Krygier. - Już od dłuższego czasu nie ukrywałem, że romanse i poszukiwanie kobiety życia niekorzystnie wpływały na jego wizerunek. Dlatego w imieniu i obronie swojej postaci obstawałem przy tym, aby był to raczej twardy glina, który sprawy zawodowe stawia ponad życie uczuciowe. No i udało mi się - stwierdza z zadowoleniem aktor.

Z zaangażowaniem
Arkadiusz Krygier bardzo pochlebnie wyraża się o charakterze granego przez siebie podkomisarza. - Cenię Olgierda głównie za to, jak podchodzi do każdej kolejnej zagadki, jak stara się pomóc i być rasowym gliną, który radzi sobie ze wszystkim - wyjaśnia. A przecież zadania są niebagatelne i różnego kalibru: kradzieże, oszustwa gospodarcze, pobicia, gwałty, zabójstwa. Rozwiązywanie tych spraw pochłania go całkowicie. To sprawia, że wcielanie się w tę postać wciąż, po tylu latach, sprawia mu przyjemność.

Uwaga! Będzie iskrzyć
Jak potoczą się losy Olgierda Mazura w 16. sezonie? - Jak to on, skupia się głównie na tym, aby dobrze wykonywać swoją robotę. Wypełnia służbę z niezwykłym oddaniem. I w zasadzie dalej będzie rozwiązywał kolejne sprawy, tak jak to robił do tej pory. Tym, co się zmieni, to relacja z nową osobą, która mu trochę w życiu namiesza. Możemy zdradzić tylko tyle, że będzie iskrzyć na polu zawodowym - ujawnia aktor.

Wyjątkowy jubileusz
Sporym zaskoczeniem dla widzów może być też fakt, że w kolejnym sezonie serialu „Gliniarze” Olgierd Mazur będzie spędzał więcej czasu za biurkiem. Dlaczego? Wszystko wkrótce się wyjaśni, a 2024 rok będzie w pewnym sensie przełomowy dla bohatera. - Sam jestem ciekawy, co się wydarzy - uśmiecha się zagadkowo Arkadiusz Krygier i podkreśla, że nie może się już doczekać tysięcznego odcinka specjalnego. - Z tym większą niecierpliwością czekam na scenariusz, jaki zostanie przygotowany na tę okazję - zaznacza.

Więcej odcinków
Aktor z radością przyjął decyzję stacji o wydłużeniu serii. Dotychczas było w niej 60, a będzie 75 odcinków. To oznacza, że widzowie będą mogli śledzić losy bohaterów bez dłuższych odstępów czasowych między sezonami. - Dla wielu fanów dwumiesięczna przerwa to ciężki okres - wskazuje Arkadiusz Krygier. - Widać, że nie lubią rozstawać się ze swoimi ulubieńcami, a teraz znacząco skróci się czas oczekiwania. To świadczy o tym, że „Gliniarze” cieszą się popularnością i w pełni zasługują na miano flagowego serialu Polsatu - podsumowuje.

Wszystkie sezony serialu Gliniarze oglądaj online na polsatboxgo.pl.

 

 

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat