2023-12-06

Mikołajkowy Blok Reklamowy 2023. Bardzo dziękujemy!

Po raz dwudziesty widzowie Telewizji Polsat włączyli się w tę wyjątkową akcję! Tradycyjnie już 6 grudnia o godz. 18:45 na antenie stacji wyemitowane zostało specjalne pasmo - Mikołajkowy Blok Reklamowy - z którego całkowity dochód, obliczany na podstawie wyników oglądalności, zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację dzieci, podopiecznych Fundacji Polsat.

Fundacja Polsat na Instagramie - @fundacjapolsat

Prosty gest, który ma moc
Od dwudziestu lat 6 grudnia to wyjątkowo magiczna data. Każdy z widzów może zaangażować się w akcję i nieść pomoc potrzebującym dzieciom. Wystarczy jedynie oglądać Mikołajkowy Blok Reklamowy. - Wystarczy prosty gest, który ma ogromną moc - mówiła Prezes Fundacji Polsat, Krystyna Aldridge-Holc. W ciągu wcześniejszych dziewiętnastu edycji zebrane zostały ponad 23 miliony złotych, które zostały przeznaczone na pomoc podopiecznym Fundacji Polsat, w tym rehabilitację i remonty szpitali.

Wyjątkowa edycja
Jubileuszowa odsłona akcji miała szczególną oprawę. W nagraniu spotu uczestniczyło dwudziestu Mikołajów i Mikołajek, stanowiących plejadę gwiazd. To Krzysztof Ibisz, Paulina Sykut-Jeżyna, Jerzy Mielewski, Łukasz Jurkowski, Karolina Gilon, Bartosz Kwiatek, Wiesław Nowobilski, Robert Janowski, Oskar Cyms, Karolina Szostak, Marcelina Zawadzka, Ilona Krawczyńska, Ela Romanowska, Patryk Cebulski, Maciej Dowbor, Michał Koterski, Maciej Rock, Bożydar Iwanow i Magdalena Stużyńska-Brauer. Towarzyszyły im sprytne animowane renifery i jeden prawdziwy Mikołaj prosto z Laponii. W promocyjnym filmie cała gromada dąży do uszczęśliwienia chłopca, który samotnie spędza Mikołajki. Wszyscy wspólnie zachęcali do oglądania specjalnego pasma i przypominali, że świat reklamy to także miejsce na dzielenie się radością, ciepłem i uśmiechem. W spotach zapraszających do oglądania obecni byli także dziennikarze Polsat News, Katarzyna Zdanowicz oraz Jarosław Gugała, którzy już od lat są związani z akcją.

  

Wsparcie dla potrzebujących
Fundacja Polsat angażuje się w pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Przez 27 lat swojej działalności pomogła ponad 43 000 małych pacjentom i wsparła finansowo prawie 2700 placówek: szpitali i ośrodków medycznych oraz szkoły, przedszkola i ośrodki z pieczy zastępczej w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. W sumie na cele statutowe przekazała prawie 290 milionów złotych.

Więcej informacji o działaniach Fundacji Polsat - www.fundacjapolsat.pl