2023-11-28

Wyjątkowe pierniczki na planie piosenki świątecznej Polsatu

Ewa Wachowicz częstowała gwiazdy stacji wypiekami mistrzyni piekarnictwa z Torunia. Na Boże Narodzenie cukierniczka przygotowała specjalne edycje swoich słodkich dzieł sztuki, w tym pierniczki z pracami samego króla rysunkowego dowcipu, czyli Andrzeja Mleczki. Kim jest Iga Sarzyńska-Komorowska, która swoim kulinarnym kunsztem zachwyciła prowadzącą program „Ewa gotuje”?

Słodka niespodzianka
W 2023 roku powstała nowa wersja bożonarodzeniowej piosenki Polsatu „Święta marzeń”. Ciężką pracę nad odświeżonym teledyskiem do tego hitu Ewa Wachowicz osłodziła ekipie, przynosząc na plan zdjęciowy kunsztownie ozdobione pierniczki, idealnie pasujące do radosnego świątecznego nastroju. Jednak tym razem to nie sama ekspertka była autorką wypieków. Więc kto?

Twórczyni pierniczków
Mistrzyni piernikarstwa, cukiernictwa i artystycznej dekoracji Iga Sarzyńska-Komorowska. To ona nadaje autorski charakter tworzonym w samym centrum Torunia niezwykłym słodyczom. Zawodowe szlify zdobywała w San Francisco, Toronto, Paryżu oraz Londynie, jest wielokrotnie nagradzaną rzemieślniczką, trenerem cukiernictwa, sędzią w konkursach branżowych i podobnie jak Ewa Wachowicz, pasjonatką swojego zawodu.

Mleczko i ciasteczka
W tym roku, oprócz pięknych tradycyjnych pierniczków, którymi Ewa Wachowicz rozpieściła gwiazdy Polsatu, w pracowni Igi Sarzyńskiej-Komorowskiej powstały pewne unikatowe wypieki. Kolekcja „Ja pierniczę!” to sześć przeniesionych na ciasteczka świątecznych rysunków zaprzyjaźnionego z prowadzącą program „Ewa gotuje” rysownika Andrzeja Mleczki. - Marzyłam o tej współpracy odkąd pamiętam - mówi Iga Sarzyńska-Komorowska. Nasza współpraca pozwoliła, aby jego kultowe dzieła były nie tylko ucztą dla oczu, ale również podniebienia - dodaje.

„Święta marzeń 2023” - zobacz teledysk:

  

Zdjęcia: Agnieszka Pałtynowicz, Ewa Wachowicz

Ewa gotuje w sobotę o godz. 10:10 w Telewizji POLSAT.