2023-11-12

„Państwo w Państwie” - odcinek 502, na żywo 12 listopada

Internetowy celebryta, który obnosi się ze swoim bogactwem, od miesięcy nie płaci za wynajmowany luksusowy apartament. Co więcej, od właściciela żąda okupu za wyprowadzkę! Czy interwencja programu „Państwo w Państwie” pomoże w rozwiązaniu sprawy? Przemysław Talkowski z zespołem i ekspertami zapraszają na odcinek emitowany na żywo w niedzielę 12 listopada o godz. 19:30 w Polsacie.

Ewidentna próba wyłudzenia
Tomasz C. to znany patostreamer i youtuber, który w sieci zasłynął między innymi obnoszeniem się z bogactwem i luksusowym trybem życia. Nie krył się również ze swoją kryminalną przeszłością. W 2021 roku wynajął apartament przy ul. Grzybowskiej w Warszawie, w jednym z najdroższych budynków w stolicy. W pewnym momencie przestał regulować swoje zobowiązania, a zaległości trwają już ponad pół roku. - Wyjątkowość tej sytuacji polega na bezczelności tego pana, ponieważ on nawet nie ukrywa zamiaru wyłudzenia pieniędzy od mojego klienta - mówi mec. Joanna Płotnicka-Hanula - pełnomocnik właściciela apartamentu.

Przerażająca bezczelność
Po trzech miesiącach niepłacenia czynszu Tomasz C. dostał od właściciela mieszkania wypowiedzenie umowy najmu. Jednak youtuber nie zamierza się wyprowadzać. Dalej zajmuje mieszkanie ze swoją dziewczyną i kilkumiesięcznym dzieckiem. W rozmowie z pełnomocnikiem właściciela żąda równowartości sześciomiesięcznego czynszu za wynajem, w zamian za opuszczenie apartamentu. - Jak będziemy chcieli, to będziemy tu mieszkać jeszcze rok. W majestacie prawa oczywiście. Albo się dogadamy polubownie, bez pośredników, albo się w ogóle nie dogadamy i będzie sąd rozstrzygał tę sprawę, co potrwa wiele miesięcy. Moje warunki są takie, że ja dostanę na pół roku z góry na nowe mieszkanie i się wyprowadzam z tego - żąda w rozmowie telefonicznej Tomasz C.

Będą kolejni poszkodowani?
- Otrzymałem informację o żądaniu okupu, nie wiem, jak to inaczej nazwać, bo ten ktoś nie opuści mieszkania. Policja nie przyjęła zgłoszenia. Moje wrażenie jest takie, że to jest jakiś nielegalny system wymuszenia pieniędzy ode mnie. Jeżeli ja ustąpię, a policja nie reaguje, to znaczy, że ten człowiek, czy ta grupa ludzi, będzie robiła to dalej - tłumaczy Wojciech Wilczak, właściciel apartamentu.

Państwo w Państwie w niedzielę o godz. 19:30 w Telewizji POLSAT.