2023-11-08

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Top 10 występów 19. edycji

Wyróżnienie dla metamorfoz, które nie wygrały odcinka, ale zasługują na podziw. Dziewiętnasty sezon muzycznego show Polsatu cieszył się ogromną popularnością i przyniósł wiele zaskakujących przemian. Które z występów przejdą do historii programu jako wybitne? Jakie wykonania zostaną zapamiętane przez widzów najmocniej i dlaczego?

Nick Sinckler jako Loreen - „Tattoo”
Debiut Nicka Sincklera w dziewiętnastej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to szwedzka artystka i dwukrotna triumfatorka w konkursie Eurowizji, Loreen. Piosenka „Tattoo” podbijała listy przebojów wczesną wiosną 2023 roku nie tylko w całej Europie, ale również poza nią. Presja była ogromna, ale uczestnik poradził sobie z zadaniem. - Było wspaniale i pod względem wokalnym, energetycznym, aktorskim. I pod każdym innym względem - oceniła Małgorzata Walewska. - Zaśpiewałeś fantastycznie - skomentował Paweł Domagała.

Ewelina Flinta jako Titiyo - „Come Along”
Międzynarodowy hit sprzed dwudziestu lat, czyli „Come Along”, to wyzwanie Eweliny Flinty. Wokalistka, która wcieliła się w szwedzką piosenkarkę Titiyo w drugim odcinku 19. edycji show, musiała wiernie oddać klimat barwnego teledysku. Udało się nie tylko dobrze zagrać to aktorsko, ale i skopiować głos oryginału. - Skąd ty to złapałaś? Przez tydzień nauczyłaś się śpiewać barwą Titiyo. Jak? Wodziłem wzrokiem za tobą. Gdzie nie poszłaś ty, łaziłem za tobą ja i słuchałem cię z wielką radością - zachwycał się Robert Janowski.

Magdalena Kumorek jako Sława Przybylska - „Miłość w Portofino”
Agnieszka Osiecka napisała tekst do utworu „Miłość w Portofino”, a Sława Przybylska nadała mu romantyczny ton. Magdalena Kumorek włożyła w tę interpretację całe serce. Wysiłek się opłacił! - Masz rodzaj klasy, który koresponduje z tymi czasami - zauważyła Małgorzata Walewska. - Jestem zachwycona twoim sposobem prowadzenia barwy - dodała śpiewaczka operowa.

Marcin Januszkiewicz jako Adam Levine (Maroon 5) - „One More Night”
Uczestnik w rozmowie z POLSAT.PL mówił, że role wokalistów pop-rockowych to jego żywioł. - Lubię, jak się dużo dzieje, jest zamieszanie, energia na scenie. Red Hot Chilli Peppers, Maroon 5 i R.E.M., to są przemiany, które sprawiły mi ogromną radość - przekonywał Marcin Januszkiewicz. Jurorzy i widzowie docenili metamorfozę w Adama Levine'a i wykonanie na żywo przeboju „One More Night” z 2012 roku. - Wokalnie było widać, że ci to leży idealnie. Czysto, elegancko, w punkt. Wszystko było! - komplementowała Małgorzata Walewska. - Nie wiedziałem, czy jeszcze jesteś Marcinem, czy już Adamem - skomentował Paweł Domagała.

Nick Sinckler jako Grażyna Łobaszewska - „Brzydcy”
Uczestnik z Nowego Jorku z przyśpieszonym kursem języka polskiego, a wszystko to za sprawą metamorfozy w Grażynę Łobaszewską. Choć Nick Sinckler opanował podstawy, praca nad utworem „Brzydcy” sprawiła mu sporo trudności. Na końcu pojawiła się jednak satysfakcja, bo jurorzy docenili starania. - Jestem bardzo wzruszony, serdecznie pozdrawiam Grażynkę. Udało ci się kilka razy złapać barwę. Od dzisiaj jesteś prawdziwym Polakiem - punktował po występie Paweł Domagała.

Jagoda Szydłowska jako Gwen Stefani - „What You Waiting For”
Tej kobiety nie powstrzyma nic! Jagoda Szydłowska sięgnęła po jeden z największych hitów Gwen Stefani. Wykonanie „What You Waiting For” było bezbłędne. Referencją show był jeden z występów gwiazdy na żywo. Inspiracja dla oryginału pochodziła ze znanej bajki „Alicja w Krainie Czarów”. - Ten występ to kolejna dycha. No co ja mam ci tu powiedzieć? Doskonała całość tego show, ty w tym wszystkim taka zabawa... Tak jak rozmawiałaś z Maćkiem, że idziesz się pobawić, wyluzować... Jesteś kolejną uczestniczką, która puściła się liny - mówił zdumiony i zachwycony Robert Janowski.

Kuba Szmajkowski jako Phil Collins - „Against All Odds (Take a Look at Me Now)”
- Jest to na pewno artysta legendarny. Uważam, że absolutnie niepodrabialny. Zmierzenie się z tym i wcielenie w niego to chyba najtrudniejszy moment w programie - mówił Kuba Szmajkowski przed wejściem do windy. Obawy okazały się zupełnie niepotrzebne bowiem wykonanie „Against All Odds (Take a Look at Me Now)” zaczarowało jurorów. - Patrzę i słucham tylko ciebie, to jest ogromna przyjemność. Bardzo ci dziękuję - zachwycał się Paweł Domagała. - Były takie momenty, kiedy ten głos był taki spłaszczony i ściśnięty, że byłeś identycznie taki sam jak Phil - zwróciła uwagę Małgorzata Walewska.

Jakub Gąsowski jako Andrzej Zaucha - „C'est La Vie - Paryż z pocztówki”
Andrzej Zaucha to nieodżałowana legenda polskiej sceny. Jakub Gąsowski podszedł do tej metamorfozy z wielkim szacunkiem. Widzowie byli zachwyceni efektami i wykonaniem piosenki „C'est La Vie - Paryż z pocztówki”. Co pisali? „Najlepszy występ Kuby”, „Było blisko”, „Cudnie, ogromne brawa” - komentowali internauci na Instagramie. A jakie były opinie jurorów? - Jesteś już drugim artystą po Magdzie Kumorek, którego nie rozpoznałem, to znaczy, że się bardzo dobrze schowałeś za Zauchą - powiedział Robert Janowski.

Pola Gonciarz jako Anna Jantar - „Staruszek świat”
Uczestniczka przypomniała widzom przebój z 1975 roku. Choć miała pewne obawy co do występu w roli Anny Jantar, oddała należycie hołd zmarłej piosenkarce. Jurorzy byli oczarowani tym wcieleniem. - Dla mnie to było zaskakujące na plus, bo byłaś bliziutko barwy Anny Jantar. Super robota, świetnie - ocenił Robert Janowski. - Bardzo uroczy występ. Zrobiło się ciepło na sercu - chwalił Paweł Domagała. W tydzień od premiery na YouTube wideo z występem odtworzono 117 tysięcy razy.

Kuba Szmajkowski jako Anastacia - „I'm Outta Love”
Pomimo problemów z gardłem Kuba Szmajkowski stanął na scenie i zaprezentował się jako Anastacia w dziewiątym odcinku show. - Postaciowo byłeś do zjedzenia. Byłeś tak pewną swojego seksapilu, młodą, atrakcyjną kobietą - oceniła Małgorzata Walewska. - Bardzo się cieszę, że jesteś w tym programie. Nawet się nie zorientowałem, że jesteś chory - przyznał Paweł Domagała.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo